PÄRNUMAA RAHVAGA SOOSAARE SOHU

Tööd Alam-Pedja looduskaitsealal Soosaare soos. Foto: RMK

Avatud LIFE projektide päeval, 28. mail oodatakse Pärnumaa elanikke Alam-Pedja looduskaitsealal asuvasse Soosaare sohu. Pärnu Kontserdimaja (Aida 4) parklast väljub tasuta buss kell 9.00.

Tahad teada, kuidas soode taastamine päästab maailma? „Kutsume kõiki huvilisi Alam-Pedja looduskaitsealale Soosaare sohu LIFE 30 tähistama. Ühiselt uurime, kuidas taastatud sooala lirtsub ning kas ka turbasammal ja nokkhein on oma ninad juba välja pistnud,” selgitab Gady Künnapuu, LIFE projektijuht. Kolme-nelja kilomeetri pikkusel soisel jalutuskäigul tuleb juttu nii tehtud taastamistöödest ja nende senisest mõjust, sooalast, elustikust kui ka sellest, mis saab märgalast edasi. Tegevusi tutvustavad Eestimaa Looduse Fondi (ELF) märgalade programmi koordinaator Jüri-Ott Salm ja soode taastamise ekspert Marko Kohv. Viimasel kümnendil on üle Eesti kuivendatud ja sageli elututele väljadele taas elu sisse puhutud. „Tule uuri koos ekspertidega, kuidas on õnnestunud sootegu Soosaares! Matkalistele katame kosutuseks piknikulaua,” ütleb Künnapuu.

Tegemist on keskmisest raskema maastikualaga. Kindlasti palutakse varuda kaasavõtmiseks vett. Soovitav on kanda ilmastikukindlat riietust ning vettpidavaid jalanõusid. Huvimatka kestuseks arvestatakse kolm ja pool tundi.

Päevakava:

09.00 start Pärnust

11.00 kogunemine Soosaares, väike amps

11.00-14.00 soomatk

14.00-14.30 piknik

14.30-16.30 tagasisõit Pärnusse

Kohti jagub üksnes 30 kiiremale huvilisele, vajalik eelnev registreerimine ka oma transpordiga tulles! Pane ennast üritusele kirja SIIN.

Lisainfo: Facebookis ja LIFE Eesti kodulehel.

NB! 28. mail on Eesti Loodusmuuseumi ja AHHAA teaduskeskuse külastamine soodushinnaga. Kassas kasutada märksõna “LIFE30”.

KU päevatoimetaja