
Kui ärikaksikud Tiit ja Teet ehk Johannes (vasakul) ja Mattias Naan kohtuvad Lõuna-Eestiga, hakkab juhtuma. Foto: Kadri Talivätsing
Päevatoimetaja
Lõuna-Eesti turismiklaster sai valmis Visit South Estonia uue vaimuka suvekampaania video, milles satuvad Lõuna-Eestisse talvel palju kõneainet tekitanud BSH ehk Brigitte Susanne Hundi asemel seekord hoopis ärikaksikud Tiit ja Teet, keda kehastavad vennad Johannes ja Mattias Naan.
Lõuna-Eesti turismiklastri loodud uues suvekampaania videos jõuavad kaks peovenda Ibiza reivi asemel kogemata Obinitsa. Setomaalt viib rännak neid omakorda Sibulateele, mis avab Lõuna-Eesti erinevaid kultuurikihte ning tõestab, et kõige meeldejäävamad reisid sünnivad just siis, kui kõik läheb plaanitust teisiti.

Ärikaksikud teel Ibiza asemel Obinitsa poole. Foto: Kadri Talivätsing
“Meie idee oli näidata, et kuigi Lõuna-Eesti ei pruugi olla paljude jaoks esimene puhkusevalik Ibiza või Türgi kõrval, võib siia sattumine muuta arusaama sellest, mida üks hea reis üldse tähendab,” ütles Visit South Estonia loovjuht Liis Hainla. Tema sõnul esindavad ärikaksikud videos kiiret ja pealiskaudset linnaelu, ent Lõuna-Eesti annab neile rahu ja juured.
Lõuna-Eestis ootab video peategelasi esmalt Setomaa: hoogne kirmas, rõivile panek, sõir, handsa ja kirev kogukond. Sibulateel avastavad nad vanausuliste sibulapirukad, samovaritee, Alatskivi lossi ja Peipsi järve rahu. Seiklusele lisab vunki ka suitsusaun, millel on oluline koht nii seto kui ka võro kultuuris.
Kuigi Visit South Estonia ei karda mõjuda vastuoluliselt, siis turundusjuhi Brigitta Nõmmiku sõnul oli neile oluline, et huumor sünniks poiste, mitte kohaliku kultuuri arvelt. “Suhtusime nii seto kui ka vanausuliste pärandisse suure austusega ning järgisime hoolikalt kohalike ekspertide soovitusi,” sõnas Nõmmik.

Kampaaniavideo tegelased Tiit ja Teet seto kindlustalu väravas. Foto: Kadri Talivätsing
“Inimeste huvi seto kultuuri ja elulaadi vastu on püsiv ning äsjane Seto Kuningriigi päev Mikitamäel oma 7000 külastajaga oli meile selle heaks kinnituseks,” kommenteeris Setomaa valla kommunikatsioonispetsialist Arved Breidaks.
Ent nagu klassikast teada, siis selleks, et paigal püsida, tuleb täiest väest joosta. “Sestap tuleb nii Setomaal kui ka Sibulateel pingutada, et kõnetada uut põlvkonda. Seda uus video vendade Naanide abil tänuväärselt ka teeb,” ütles Breidaks.

Ärikaksikute jõudmine Sibulateele. Foto: Kadri Talivätsing
Reklaami kannab Mattiase ja Johannes Naani omavaheline dünaamika ning hoogne rolli sisseelamine. Tiidu ja Teedu nimelised karakterid on ka lõbus viide «Võsareporterist» tuntud ärikaksikutele. Visit South Estonia loodab, et poiste leopardimustrilistest särkidest kujuneb sama äratuntav sümbol nagu jõuluvideo punane ruuduline särk.
Video režissöör ja monteerija on Johannes Arro ning idee ja stsenaariumi autorid on Liis Hainla ja Brigitta Nõmmik. Kampaaniat kaasrahastab Euroopa Liit. Rohkem infot kampaania kohta ja inspiratsiooni Lõuna-Eesti avastamiseks leiab lehelt visitsouthestonia.com/ibiza.
Vaata videot “Kui Ibizast saab Obinitsa”:
