PARANADUSFESTIVAL OTSIB PARANDAJAID

Parandusfestival 2022. Foto: Piltnik Kärt

Teine Viljandi Parandusfestival otsib vilunud parandajaid läbi viima töötubasid.

Pärandilinn Viljandi kutsub üles kõiki innukaid parandushuvilisi, kes soovivad jagada oma oskusi, nippe ja teadmisi ning tulla festivalile, läbi viima praktilisi töötubasid.

II Viljandi Parandusfestival toimub 16. septembril Viljandi Gümnaasiumi taga Ugala tiigi kaldal. Sündmuse eesmärk on juhtida tähelepanu kestlikele ressursitarbimise põhimõtetele, kus kahjustatud eset ei visata kergekäeliselt ära ega asendata kohe uuega, vaid pikendatakse selle eluiga läbi parandamise. Festivali programmi kuuluvad parandustöötoad, pärandaianduse seminar, kontserdid ja tegevused lastele.

Parandusfestival 2022. Foto: Piltnik Kärt

‘‘Festivali korraldamisel soovime kaasata parandajaid erinevatest valdkondadest,’’ sõnab festivali korraldaja Kadi Remann. ‘‘Olen kindel, et meie kogukonnas on palju inimesi, kellel on erilised oskused ja teadmised näiteks tekstiilide, elektroonika, jalgrataste või muude esemete parandamisel.

Kui olete vilunud parandaja või tunnete kedagi, kellel on paranduskunstis eriline anne, siis ootame teid Viljandi Parandusfestivalile töötuba läbi viima.’’

Parandusfestival 2022. Foto: Piltnik Kärt

Kõik parandajad ja parandusentusiastid on oodatud endast märku andma, kirjutades Pärandilinn Viljandi meiliaadressile parandilinn.viljandi@gmail.com.

Pärandilinn Viljandi on UNESCO loovlinnade võrgustiku liige alates 2019. aastast ja selle tegevusi rakendab TÜ Viljandi kultuuriakadeemia.

KU päevatoimetaja

Samal teemal:

VILJANDI TEISEL PARANDUSFESTIVALIL PARANDATAKSE, TAASTATAKSE JA LUUAKSE