VILJANDI TEISEL PARANDUSFESTIVALIL PARANDATAKSE, TAASTATAKSE JA LUUAKSE

Viljandi Parandusfestivalil 2022. aastal. Foto: Piltnik Kärt

Pärandilinn Viljandi korraldab taaskord Eestis ainulaadset Parandusfestivali, mis leiab aset laupäeval, 16. septembril kell 11-15 Viljandi gümnaasiumi tagusel Ugala tiigi kaldal.

Viljandi Parandusfestivalil 2022. aastal. Foto: Piltnik Kärt

Parandusfestival toob kokku vilunud parandajad ja parandushuvilised, et üheskoos anda katkistele, ent kalliks saanud esemetele uus elu läbi parandamise.

Parandusfestival on mitmekülgne sündmus, mille raames avatakse uudistamiseks ja osavõtmiseks erinevad parandustöötoad, inspiratsiooniloengud ja kontserdid. ‘‘Meie eesmärk on toetada jätkusuutlikku tarbimist ja hoogustada paranduskultuuri,’’ sõnab Pärandilinn Viljandi töögrupi juht Ave Matsin. ‘‘Parandusfestivali üheks oluliseks osaks on parandustöötoad, kus osalejad saavad kätt proovida nõelumisest akende restaureerimise ja kompostkemmergu valmistamiseni. Töötubasid leidub nii täiskasvanutele kui lastele ja noortele,’’ lisab Matsin.

Viljandi Parandusfestivalil 2022. aastal. Foto: Piltnik Kärt

Festival on osa Viljandi linna 740. sünnipäeva nädalavahetuse programmist ja annab võimaluse avastada pärandit uuel ja kaasahaaraval viisil. Pärandilinn Viljandi aasta-teemaks on pärandaiandus, millest inspireerituna korraldatakse keskpäeval gümnaasiumis seminar. ‘‘Meile tulevad rääkima tuntud eksperdid mulla elustikust ja kompostimisest ning isegi inimsõnniku kasutamisest terves toiduringis,’’ räägib Viljandi linnameister Gea Valner.

Heiki Raudla “Kemmerguraamat”

Lisaks seminarile toimub ka Heiki Raudla trükise ‘‘Kemmerguraamat’’ esitlus.

Pärandilinn Viljandi on UNESCO loovlinnade võrgustiku liige alates 2019. aastast ja selle tegevusi rakendab TÜ Viljandi kultuuriakadeemia. II Viljandi Parandusfestivali korraldamist toetab Eesti Kultuurkapital ja Viljandi linn.

KU päevatoimetaja