SINDI GÜMNAASIUMI EES AVATI LIPUVÄLJAK

Eesti, Tori valla ja Sindi gümnaasiumi lipud. Foto: Urmas Saard / Külauudised

Sindi gümnaasiumi sümbolpuu punase vahtra ja Julius Friedrich Seljamaa monumendiga samal platsil avati täna kolme tosina meetri pikkuse lipumastiga lipuväljak, kus heisati Eesti, Tori valla ja Sindi gümnaasiumi lipud.

Eesti lipu heiskamise au usaldati Sindi gümnaasiumi abituriendi Randel Mattiiseni hoolde; Tori lipu heiskas Tori valla abivallavanem Priit Ruut ja Sindi gümnaasiumi lipu tõmbas masti 9B klassi õpilane Joosep Ailiste.

Lipu päeva eelset pidulikku tseremooniat juhatas kooli õpilasesinduse esimees Hendrik Sauväli, kes tuletas meelde, et järgmisel päeval saab sinimustvalge lipp 138 aastaseks. Sõna saanud Sindi gümnaasiumi direktor Karel Alliku tundis head meelt käesoleva hetke ülevusest kuna just tänavu 27. juunil täitub sada aastat otsusest, millega Riigikogu kinnitas sinimustvalge lipu riigilipuks. „See on oluline panus meie lipukultuuri kasvatamisele, kui Eesti lipp lehvib alaliselt koos valla ja kooli lippudega.”

Priit Ruut soovis head saabuvat lipu päeva ja lootis suurt kogunemist juba laupäeval kõrgete mastide alla. Ta selgitas, et valla haridusasutuste juurde lipumastide paigaldamine on omavalitsuse sihipärane tegevus sinimustvalge lipu paremaks väärtustamiseks.

Kuid osa väljakule kogunenud hulgast ei lahkunud ja koondus Seljamaa monumendi juurde

Sauväli sõnul kirjutati esmaspäevast reedeni kestval Sindi gümnaasiumi lipunädalal sinimustvalge lipu auks luuletusi. „Luuletused said illustreeritud ja on leidnud tähtsa koha koolimaja teisel korrusel.” Esitamisele tulid kolm parimat luulet. Esimesena luges 4A klassi õpilane Sten Eric Hansen oma luuletuse. Sauväli luges põhikooli õpilase Armin Kulli luuletuse „Sinimustvalge”, mille esimese salmi sõnad on: „Sinisilmne plika taevas / leidis sini veega kaevu / Sealt vett siis kaevas, et panna teele laevu”. Ise luges oma luuletuse ka Keili Parts.

Muusikalist osa täitis Sindi gümnaasiumi segakoor, mida dirigeeris Jelena Kuvšinova ja paljud õpilased lehvitasid Eesti lipu seltsi kingitud tillukeste käsilippudega.

Eesti, Tori valla ja Sindi gümnaasiumi lipud. Foto: Urmas Saard / Külauudised

Piduliku hetke lõpetuseks kordas Sauväli veelkord eelkõnelejate sõnu, et juba homme, 4. juunil, kell 12.00 toimub Sindi raekoja ees lipu päeva tähistamine, kuhu oodatakse kõiki õpilasi ja õpetajaid. Ta tsiteeris Lennart Meri öeldut: „Meist igaühest sõltub Eesti püsimine.” Oma askelduste juurde tagasi naasmist saatis helikandjalt vaikselt taustaks „Isamaa ilu hoieldes…”

Kuid osa väljakule kogunenud hulgast ei lahkunud ja koondus Seljamaa monumendi juurde, et anda homse päeva sündmuse heaks etteasteks viimast lihvi. Viimaseid fotosid sellest ettevalmistuslikust tööst leiab uudise juures olevast pildigaleriist.

Urmas Saard

Samal teemal:

ÜHISKONNATEGELANE JÜRI TREI KÜLASTAS SINDI GÜMNAASIUMIT

CHÄTLYN PARTS: KUI MEIE SEDA EI TEE, KES SIIS VEEL

EESTI LIPU HÄLL TÄHISTAB LIPU PÄEVA

SADA AASTAT TAGASI RIIGILIPU STAATUSE SAANUD SINIMUSTVALGEL TULEB 138. SÜNNIPÄEV