SUITSUVABA PÄEV KUTSUB SUITSETAMISEST LOOBUMA

Illustreeriv pilt. Foto: Urmas Saard / Külauudised

Täna, 31. mail tähistatakse rahvusvahelist suitsuvaba päeva, millega innustatakse kõiki suitsetajaid alustama suitsetamisest loobumist. Eestis suitsetab igapäevaselt 17,9% elanikest, juhusuitsetajaid on 8,4%.

„Suitsetamisest loobumine on kasulik nii suitsetajale endale kui ka tema lähedastele. Esimesed positiivsed suitsetamisest loobumise mõjud avalduvad juba esimesel suitsuvabal päeval. Suitsetamisest loobumise esmaste positiivsete mõjude hulka kuulub hingamise paranemine ning maitse- ja lõhnameelte taastumine. Oluline on suitsetamisest loobumisega alustada,“ ütles NNA Suitsuvaba Eesti juhatuse liige Ingmar Kurg.

Allikas: Inglismaa Terviseamet


Teadusuuringud on näidanud, et suitsetamisest loobumine võib osutuda keeruliseks. Ilma abita õnnestub edukalt suitsetamisest loobuda vaid 5%-il proovinutest. Suitsetamisest loobumise hõlbustamiseks kasutatakse nikotiininätse, nikotiiniplaastreid, e-sigarette ja muid suitsuvabasid tooteid.

„Suitsetamisest loobumise meetodeid võrdlevatest uuringutest on selgunud, et sõltuvalt suitsetajast võib üks loobumise viis olla sobivam kui teine. Kui nikotiininätsu kasutades ei õnnestunud suitsetamisest loobuda, siis võiks proovida nikotiiniplaastrit või e-sigaretti. Oluline on leida enda jaoks sobiv meetod ja kindlasti proovida suitsetamisest loobuda,” lisas Ingmar Kurg.

Ülemaailmset suitsuvaba päeva tähistatakse Maailma Terviseorganisatsiooni eestvedamisel 31. mail alates 1988. aastast. Tänavu tähistatakse ülemaailmset suitsuvaba päeva 34. korda.

KU päevatoimetaja

Share via
Copy link
Powered by Social Snap