ALGAB „PARIM TALU 2021” VALIMINE

Alpakafarm OÜ Pärnumaal. Foto: Urmas Saard / Külauudised

Täna algab ringreis aasta parima talu konkursil osalevatesse taludesse. Kolmepäevase ringreisi käigus külastatakse maakondades 11 talu.

„Peretalud on Eesti põllumajanduse selgrooks ning väga olulisel kohal kogu maaelu edendamisel. Eestimaa Talupidajate Keskliit on igal aastal parima talu konkursiga teadvustanud ja tunnustanud talutootmise olulisust,” ütles Eestimaa Talupidajate Keskliidu tegevjuht Kerli Ats.

Parimat talu valitakse Eestis juba 28ndat aastat. Parimad talud selgitatakse välja kolmes kategoorias: parim alternatiivtalu, noortalunik ja tootmistalu, lisaks kuulutatakse välja üldvõitja.

Tänavu võistlevad tiitlile „Parim talu 2021“: Märdiotsa Agro OÜ ja Hõbemäe talu Põlvamaalt; Tarmere TÜ (Mahe kanep) Valgamaalt; Vahemetsa talu (Birchlagoon) ja Viinamärdi talu Tartumaalt; Jõeääre talu Järvamaalt; Indriko OÜ ja Alpakafarm OÜ Pärnumaalt; Uustla talu Saaremaalt; Paju talu Raplamaalt; Varisoo OÜ Lääne-Virumaalt.

Konkursile esitasid talud Pärnu Talupidajate Liit, Türi Talupidajate Liit ja Eesti Noortalunike Liit ning lisaks andsid paljud talud oma kandidatuuri ise üles.

Parima talu aitab välja selgitada žürii, kuhu kuuluvad Kalle Hamburg ja Gelis Pihelgas (ETKL), Karolin Lillemäe (Maaeluministeerium), Teele Üprus (Postimees Maa Elu), Lii Sammler (Maaleht) ja Madis Reinup (Maaelu Edendamise Sihtasutus).

Parimad talud kuulutatakse välja sügisel toimuval talunike tänuüritusel.

Parima talu konkursi põhitoetajaks on Maaelu Edendamise Sihtasutus. Auhinnafondi panustavad Kalev Spa Hotell ja Veekeskus, Postimees Maa Elu, Maaleht ja Alexela.

KU päevatoimetaja