UUSKASUTUSKESKUS LÕUNA-EESTIS ANNETUSI KOGUMAS

Uuskasutuskeskuse kaubik

Uuskasutuskeskus soovib teha üleliigsete, kuid heas korras asjade äraandmise inimestele üle Eesti mugavamaks ja seepärast külastab keskuse kaubik aeg-ajalt ka neid linnu, kus Uuskasutuskeskus igapäevaselt ei tegutse. Oktoobris peatub Uuskasutuskeskuse kaubik Põlvas, Viljandis ja Otepääl.


Uuskasutuskeskusele saab annetada kodus seisma jäänud ebavajalikke, kuid ikka veel heas korras ja kasutuskõlblikke asju. Ära saab tuua puhtaid ja terveid rõivaid, jalatseid, nõusid, hobi- ja sporditarbeid, mänguasju, heas korras väiksemat kodutehnikat, raamatuid jms. Uuskasutuskeskus ei võta vastu katkiseid ja määrdunud esemeid.


Inimesed on järjest teadlikumaks muutunud, kuidas jäätmeid sorteerida, ent heas korras asju pole sageli kuhugi viia. „Paljudes kohtades on rõivakonteinerid, aga nõusid ja raamatuid pole kuhugi viia. Seetõttu lõpetavad üleliigseks muutunud raamatud sageli kahjuks paberi ja papi konteineris ning mõnigi väärtuslik ese satub prügimäele, kuigi võiks rõõmustada järgmist omanikku. Seepärast pakumegi sellist mugavat võimalust asjade annetamiseks,“ selgitas Uuskasutuskeskuse tegevjuht Diana Paakspuu.


Uuskasutuskeskuse kaubik peatub oktoobris järgmistes kohtades:

17. oktoobril kell 11–14 Põlva Kaubamaja (Kesk 10) parklas

24. oktoobril kell 11–14 Viljandis Männimäe Selveri (Riia mnt 35) parklas

31. oktoobril kell 11–14 Otepää turul (Munamäe 4)

Uuskasutuskeskus sorteerib kõik annetatud asjad üle ja suunab heas korras esemed taas ringlusse. Osa asju annetab Uuskasutuskeskus abivajajatele, enamus läheb sõbralike hindadega müüki Uuskasutuskeskuse kauplustesse. Isemajandava mittetulundusühinguna katab Uuskasutuskeskus annetuste müüki panekuga poodide tegevuskulud. Uuskasutuskeskusel on üle Eesti 14 poodi, neist kaks Tartus ja üks Võrus. Lisaks on Uuskasutuskeskusel sellest kevadest avatud e-pood aadressil pood.uuskasutus.ee, kust on võimalik tellida meelepärased tooted kulleriga koju või lähimasse pakiautomaati.

Annetusi saab alati tuua ka Uuskasutuskeskuse kauplustesse. Linnades, kus tegutseb Uuskasutuskeskuse kauplus, on võimalik mööbli ja teisteks suuremahulisteks annetusteks tellida tasuta järele Uuskasutuskeskuse kaubik. Andes asjadele uue elu, säästad keskkonda ja teed head!


Uuskasutuskeskus on mittetulundusühing, mille eesmärk on teha uuskasutamine kõikidele Eesti inimestele kättesaadavaks. Uuskasutuskeskus tegeleb uuskasutuse edendamisega peamiselt kahel viisil, suunates Eesti inimestelt kogutud puhtad ja kasutuskõlblikud asjad uuesti ringlusesse ning otsides võimalusi, kuidas vanadele asjadele uus elu anda. Täpsemat infot leiad www.uuskasutus.ee.

KU päevatoimetaja