G4S VÕTTIS KONTORIS KASUTUSELE AUTOMAATSE PALAVIKU TUVASTAJA

Palaviku tuvastamise integreeritud lahendus. Foto: G4S Eesti

Viirustega nakatumise riski maandamiseks võttis G4S Eesti oma Tallinna kontoris kasutusele automaatse palaviku tuvastamise lahenduse. See tähendab, et iga kontorisse siseneja kehatemperatuur mõõdetakse ära ja kui tal tuvastatakse palavik, annab süsteem häireteate.

„Meie eesmärk on hoida turvalist töökeskkonda ja anda igale majja sisenejale võimalus enda kiireks kontrollimiseks. Palavik on üks peamisi viirushaiguste sümptomeid, olgu selleks koroonaviirushaigus või gripp,“ ütles G4S Eesti turvatehnikadivisjoni direktor Priit Orasson. “Sellise lahendusega anname ennekõike sõnumi, et haigena ärge palun tööle tulge,” lisas ta.

Kui süsteem annab häireteate, siis tuleb inimesel koju minna. Palavikuteate ignoreerimise korral sekkub vajadusel fuajees töötav administraator, kes saab inimese koju suunata.

„Kohe 37 kraadi pealt seadmed häiret andma ei hakka, see piir on meil seatud pisut kõrgemaks. Iga kontorisse tulija näeb oma kehatemperatuuri ka ekraanilt, kui termokaamera eest läbi jalutab,“ selgitas Orasson.

Palaviku tuvastamise integreeritud lahendus mõõdab inimese kehatemperatuuri 0,3 kraadi täpsusega. Kraadimine ei takista inimeste liikumisvoogu, sest süsteem suudab korraga mõõta mitme, termokaamera eest läbi jalutava inimese temperatuuri. Nii ei häiri see tavapärast liikumist kontoris.

Samasugust süsteemi kasutavad kümned tööstusettevõtted ja tervishoiuasutused Euroopas. “Leidsime sellise lahenduse koostöös oma Euroopa kolleegidega G4Sis. Oleme seadmete töökindluses ja mõõtmistäpsuses veendunud, seetõttu oleme just sellise süsteemi kasuks otsustanud. Samuti pakume seda teistele organisatsioonidele,” selgitas Orasson. Eestis on selle vastu huvi näidanud organisatsioonid väga erinevatest valdkondadest, näiteks tööstusettevõtted, meditsiiniasutused, aga ka meelelahutusettevõtted.

Palaviku tuvastamise integreeritud lahendust on võimalik ühendada läbipääsusüsteemidega nii, et kui inimesel tuvastatakse palavik, ei avane tema ees uks. Samuti on süsteemi abil võimalik saata vajalikele inimestele, näiteks personali- või töökeskkonnaspetsialistile info, kellel palavik tuvastati. G4S pani oma kontoris paika täpse, andmekaitsereeglitele vastava protseduuri, et kõigi isikuandmed oleksid kaitstud.

Lisaks uksel tervitavale palavikumõõtjale on G4S maja korrustel käte desinfitseerimise vahendid, näomaskid, kindad ja pindade puhastamiseks mõeldud desinfitseerimisvahendiga immutatud lapid. Lifti soovitatakse kasutada ainult äärmisel vajadusel. Trepist liikumine on reguleeritud nii, et üks trepikoda on üles minemiseks ja teine alla tulemiseks. Majas on ka ekraanidel ja kleebistel meeldetuletavad juhised, et kontoris viibijad 2+2 reeglit järgiksid, käsi peseksid ja enda järelt puhastaksid kööginurgas kohad, mida nad on puudutanud.

KU päevatoimetaja