Sindi gümnaasiumi õpilaslaat innustab noori ettevõtlikkusele

Kesknädala päeva lõppedes peeti Sindi gümnaasiumis õpilaslaata, mille üheks osaks oli ka mitmekesine meelelahutuskava.

Georgina Ristoja (paremal) ja Katrin Kärg Sindi gümnaasiumi õpilaslaadal 2017 a jõulukuul Foto Urmas Saard
Georgina Ristoja (paremal) ja Katrin Kärg Sindi gümnaasiumi õpilaslaadal 2017. a jõulukuul. Foto: Urmas Saard

Tänavu toimunud Sindi gümnaasiumi pika traditsiooniga jõululaat langes luutsinapäevale, millega õpilaste ettevõtluses siiski midagi ühist ei täheldatud. Ilmselt polnud seekordne väiksem osaluski seotud tolle päeva pärimuslike tavadega ja ega alati peagi rõhuma lõputult kasvavale osavõtlikkusele. Poolsada müügiseltskonda umbes saja kauplejaga oli eelmiste aastate võrdluses isegi oma suhtelise vähesuses pigem eelis kui puudus. Nii jõudis pikemalt kaubalettide ääres seistes süveneda pakutavasse, vestelda müüjatega ja vahetada muljeid ostlejatega.

Enne kellaseierite asetumist laada ametliku avamise kellaajale liikusid suurel hulgal mööda koolimaja koridore päris piraka kujuga piparkoogimajad. Nende varjus võis märgata ka jalgu ja käsi, mis majakesi justnagu võluväel jalutama tõid. Seda imet on eelmistelgi aastatel nähtud. Gümnaasiumi viimases klassis õppiv Georgina Ristoja valmistab neid ühiselt koos terve pere kaasalöömisega. Piparkoogimaju küpsetasid, ehitasid ja ehtisid lisaks Georginale ka tema ema, vanaema, tädi ja täditütar Katrin Kärg, kes tegeles samuti leti taga aktiivse müügiga. Hästi kõnekalt valitud sõnakujund „Jõuluime“ on piparkoogimajakesi valmistava firma nimetus.

Veidi tagasihoidliku olekuga, aga seda osavamate kätega olid müümas 1.c klassi õpilased Polina Abinskova ja Darja Mazk. Nemad oskasid valmistada froteerätikutest armsaid kaisukoerakesi.

Margit Viies oli juba möödunud aastast tuttava pehmete esemete valmistajana kohal. Meeldivalt tutvustas ta enda valmistatud kohvitassi soojendajat, mille külge kaunistavat embleemi võis vastavalt nädalapäevale ja meeleolule hõlpsasti krõpsuga kleepuvalt vahetada.

Märkamatult ei saanud mööduda 11. klassi neidudest. Alles laupäeval osalesid nad Pärnu Kaubamajakas toimunud kümnendal Jäärmarkil. Pärnu Ettevõtlus- ja Arenduskeskus premeeris Sindi gümnaasiumi ÕF KOFI meeskonda jaanuaris toimuva külastusega Tartu Ettevõtluskülasse.

Sindi noortekeskuse juhataja Helle Vent jalutas laadal ringi imevärkki leiutisega, millest on päkapikkudel palju abi ja pakub inimestele parasjagu üllatust. Vent ütles, et selle leiutamine oli talle päris paras nuputamise ülesanne. Sõbralike laadalistega kohtudes palus ta sikutada üht rõngast, mispeale hakkas kotikesest kostma jõulukellade mäng. Seejärel soovitas pista käe heliseva kotikese sisse. Üllatuseks olidki päkapikud sellesse maiustusi poetanud, ja ikka just nii palju, kui jätkus uudistajaid.

Ühe laua ääres reklaamis Kaur Kasemaa noortekeskuse juures tegutsevat Sindi Raadiot ja vormis vastavalt tellijate soovidele rinnamärke. Aegajalt sisenes ta Sindi gümnaasiumi raadiostuudiosse, kus Sindi Raadio tegi laadal toimuvast otseülekannet.

Jõululaada meelelahutuskava koosnes kaheksast etteastest. Kitarrilugudega alustasid Sindi muusikakooli õpilased. Merili Passeli tantsutüdrukud esitasid loo „Tantsime“. „See vaid, kes hoolib,“ laulsid 3.a klassi õpilased Gerlin ja Merili, aga 1.a klassi Annabel ja Siim laulsid „Tip-tap-tip“. Teise a ja b klasside õpilastest koosnev ansambel laulis oma laulu „Tulevad“.

Sügavmõttelise kiiluna sobitus kaunilt muusikaliste ja tantsuliste palade vahele õpetaja Eneli Arusaare õpilaste esitatud luulekava „Mis see on, mis ärkvel hoiab hinge“. Selles kasutati Doris Kareva, Virve Osila ja Karl Ristikivi loomingut. Seejärel tulid veelkord Merili Passeli tüdrukud lavale ja lühikese kontsertkava lõpetas Märt Jaanus Tamman kahe akordioni looga.

Ja siis sai sõna hindamiskomisjon. Välja jagati kolm põhiauhinda. Parima teeninduse nimetuse pälvis „Igavus tapab“. Teenindas Margit Viies. „Jõuluamps – jäätisekokteil“ osutus žürii hinnangul parimaks tooteks. Parimaks müügikoha kujunduseks tunnistati „Jõulurahu“.

Välja anti ka kolm eripreemiat. Originaalsuse eripreemia sai „Koera aasta“, kes valmistas froteerätikustest koeri. Kuid žürii esimees Toomas Kandima märkis ära ka sama nimetusega eripreemia kategoorias „TGK“ maalingutega kaunistatud joogiklaase. Kolme tähega nimetuse taga oli Tatjana Grigorjeva Keerup. Parima küpsetise eripreemia sai „Kodused maiustused“. Kõige jõulusema toote eripreemia võitis „Jõuluime“.

Žürii esimehe soe käepigistus kuulus veel rinnamärkide valmistajale, päkapikule ja põhjapõdrale ning jõululoosi korraldajale.

Urmas Saard

Samal teemal:

Sindi gümnaasiumi jõululaat 2015 aastal Foto Urmas Saard

 

 

 

Sindi gümnaasiumis peetakse jõululaata

Margit Viies, Silmapaistvaim müügimees Foto Urmas Saard

 

 

 

Õpilaslaat Sindi gümnaasiumis

Kauneid vanikuid valmistanud neiud pälvisid looduslaua preemia – RMK raamatu Lumise metsa rõõm ja linnapealt saadi kingituseks Sindi linna vapiga tass Foto Urmas Saard

 

 

 

Jõululaat 2015 Sindi gümnaasiumis