Õpilaslaat Sindi gümnaasiumis

Täna õhtul pidas Sindi gümnaasium kuueteistkümnendat korda õpilaslaata, mis on Pärnu maakonnas kõige pikema traditsiooniga.

Margit Viies, Silmapaistvaim müügimees Foto Urmas Saard
Margit Viies, Silmapaistvaim müügimees. Foto: Urmas Saard

Majandusõpetaja Kristi Suppi juhendamisel kauplesid laadal nii Sindi gümnaasiumi õpilasfirmad kui Raeküla kooli minifirmad. Enamik Sindi gümnaasiumi õpilasi polnud siiski Junior Achievement Eesti programmi raames firmadena esindatud ja nemad tegutsesid töötubadena. Lisaks neile oli ka täiskasvanud kauplejaid.

MTÜ Pesapuu erineva kujuga korvid ja karbid valmistati Pärnu Postimehe paberist. Korduvkasutusena tarvitatud ajalehepaberist materjal on oskusliku töötluse tulemusena tugev ja vastupidav ning esmapilgul peale vaadates ei teagi arvate, et tegemist paberiga.

Õpilane Katrin Elisabeth müüs enda valmistatud vilditud seepi. Minifirma Jakami müüs Pirni-õuna ja virsiku-õuna suhkruvabasid, kuid magusaid jooke. Õpilaste sõnul oli neil sadakond pudelit väga tervislikku jooki, mis müüdi praktiliselt silmapilkselt ära. Ühe teise leti ääres teistsuguse maitsva joogiga sai pisut ka nalja. Enne kui kahe eurone müüja näppude vahele jõudis, otsustas münt ka ise proovida joogi värskust ja sulpsas ühe jutiga topsi põhja.

Õpilaslaat Sindi gümnaasiumis Foto Urmas Saard
Õpilaslaat Sindi gümnaasiumis. Foto: Urmas Saard

Järjekord venis pikaks pildistamise stuudio ukse juures. Sirelin ütles, et snäkid küpsetas ta õlis päris ise. Paljud kauplejad tulid laadale maiustuste, muffinite, piparkookide, söögi ja joogiga. Enamik tunnistasid, et valmistamisel olid neile abiks ka vanemad, enamasti emad. Karl ja Martti kauplesid linnumajade, pizza ja vahvlitega.

Margit Viies valis oma töötoa nimetuseks Igavus tapab. Margit ütles, et on väga kaua aega valmistunud laadaks. Tema heegeldatud või kootud kaunistused ja tarbeesemed äratasid ostjates huvi kohe müügipäeva alguses. Žürii tähelepanu pälvis ka Margit ise ja tunnistati silmapaistvaima müügimehe auhinna vääriliseks.

Üldse andis žürii oma hinnangu kuues valdkonnas. Töötuba Piparkookide seiklus sai parima müügikoha nimetuse. Komisjoni lemmikuks tunnistati minifirma Güünlad. Kõige jõulusem toode kuulus õpilastele Johanna ja Hille Priisite. Ketrin Kärg valmistas ja müüs Parimat maiustust. Lisaks kuuele peaauhinnale anti välja eripreemiaid.

Erinevalt eelmisest aastast kasutati aula lava taas isetegevuslaste esinemiseks, mille üle laadalistel oli väga hea meel.

Urmas Saard

Samal teemal:

Kauneid vanikuid valmistanud neiud pälvisid looduslaua preemia – RMK raamatu Lumise metsa rõõm ja linnapealt saadi kingituseks Sindi linna vapiga tass Foto Urmas Saard

 

 

 

Jõululaat 2015 Sindi gümnaasiumis

Share via
Copy link
Powered by Social Snap