Sindi gümnaasiumi juubeli ettevalmistustega lõpusirgel

Kooli töömees Jüri Saks seisis autotõstuki korvis ja võõpas punase telliskivi toonis fassaadivärviga 117 aasta vanuse hoone krohvitud pinda, mis seni möödujate pilku riivas ja ikka aegajalt kõneainet tekitanud. See on hea ajutine lahendus kuni jõutakse omaaegne paraadukse kohal olnud rõdu taastada.

Jüri Saks värvib 117 aasta vanuse Sindi koolihoone krohvitud halli laigu punase telliskivi toonis fassaadivärviga nägusamaks Foto Urmas Saard
Jüri Saks värvib 117 aasta vanuse Sindi koolihoone krohvitud halli laigu punase telliskivi toonis fassaadivärviga nägusamaks. Foto: Urmas Saard

Vilgas tegevus käis ka lehtede koristamisel. Sindi kommunaali juhtaja Heli Ruus ajas puhuriga lehti kokku. Ta tegi rasket füüsilist tööd võrdväärselt kõigi teiste oma alluvatega. Võõral oleks ilmselt raskusi teda teistest töötajatest eristada. Talle meeldib iga hetke väliseks tööks ära kasutada ja ei arva, et peaks tingimata pidevalt ülemusena kontori laua taga istuma või oma töötajaid varrukast tirides tööotsi kätte juhatama. Kõik teavad pikemalt ütlematagi oma ülesandeid. Puhuriga käib töö võrreldes reha ja luuaga küll palju jõudsamalt, aga samas on ka füüsilise koormuse poolest üks raskemaid töid. Õhtuks jäävad gaasihooba hoidvad näpud kangeks, jalad väsivad pööraselt ja seljalihasedki saavad omakorda vatti. „Aga lehtede langemise aeg ei kesta lõputult ja mõne päeva pärast hakkavad lihased tasapisi ka selle tööga harjuma,“ naerab Heli, kes sedagi tööd juba palju aastaid teinud.

Sindi gümnaasiumi kantselei juhataja Maris Volten ütles, et homseks pidupäevaks on registreerunud üle 170 inimese. Neile lisanduvad veel kutsetega külalised ja kooli töötajad. Rahvas hakkab koolimajja saabuma kümne paiku. Samal ajal peetakse vilistlasturniir korv- ja võrkpallis.

Kuni kella kuueni saavad külalised vaadata Sindi gümnaasiumi endise direktori Harry Raide maalide näitust Sindi linnaraamatukogus. Alates keskpäevast saab kolme tunni kestel näha Sindi muuseumis avatud näitust „Sindi gümnaasium 180“. Järgneb viktoriin Sindi seltsimajas. Kell 18.00 algab seltsimajas kooli pidulik aktus, mille meelelahutuslikuks osaks on tehtud väga põhjalikke ettevalmistusi ja nähes eeskava sisu võib aimata hästi suurejoonelisi etteasteid, mis peaks rõõmustama kogu kooliperet ja vilistlaskonda. Juubelipeoga jätkatakse koolimajas. Toimub bankett kutsetega külalistele. Õhtul kümnest läheb tantsuks ansambli Audru Jõelaevanduse Pundi saatel ja oodatakse ka üllatusesinejat.

Näoraamatus on veel kuni täna õhtuni aega osaleda toreda komplekti loosimises! Kõigi endiste Sindi gümnaasiumi õpilaste ja õpetajate kooli juubeli kuulutuse jagajate vahel läheb loosi võrratu komplekt Sindi gümnaasiumi logoga ülimalt tarvilikest asjadest: lusikaga teetass + nutikindad + akupank. 20. oktoobri õhtul kell 20.00 võetakse loosirattast välja loosimängu võitja.

Urmas Saard

Samal teemal:

Sindi gümnaasium valmistub kooli 180 sünnpäevaks Foto Urmas Saard

 

 

 

Eneli Arusaar peab tähtsaks koostegemist ja koosolemist