Muusikud aitavad taastada Mikk Sarve tules hävinud raamatu- ja plaadikogu

Eesti Pärimusmuusika Keskus korraldab järgmisel nädalal Viljandis heategevusliku tuluõhtu, et aidata regilaulikul, rahvaluuleteadlasel, loodusmehel ja õpetajal Mikk Sarvel taastada tulekahjus hävinud raamatukogu ning fonoteeki.

Veebruaris võttis tuli Mikk Sarvelt ning tema perelt kodu ja koos sellega hindamatu väärtusega raamatu- ja plaadikogu. Eesti Pärimusmuusika Keskuse juhataja Ando Kivibergi sõnul võivad seesugused õnnetused ootamatult tabada meist igaüht ning neil puhkudel vajame sõprade, sugulaste, tuttavate ja poolehoidjate toetust rohkem, kui midagi muud.

“Seepärast otsustasimegi üheskoos Mikule appi minna. Teadmine, et sinu õnnetus läheb teistele korda ning sulle tullakse appi, on meelekindluse taastumiseks väga oluline,” sõnas ta.

Kiviberg avaldas heameelt, et kutsele kontserdil esineda vastas suur hulk tuntud ja tunnustatud lauljaid ja muusikuid. “Olen kindel, et publikul on põhjust oodata mitmekülgset ning kõrgetasemelist muusikaelamust.”

8. aprillil algusega kell 20 Viljandi Pärimusmuusika Aida suures saalis toimuval tasuta kontserdil astuvad publiku ette Tõnis Mägi, Kärt Johanson, Aleksander Sünter, Jaak Tuksam, Astrid Böning-Nõlvak, Triinu Taul, Tiinamai Keskpaik, Eike Vellend, perekond Kõivupuu, vennad Johansonid ja mitmed teised tublid lauljad ning pillimehed. Samuti saab
näha-kuulda ansamblid Triskele, Väike Hellero, Svjata Vatra ja Nikns Suns.

Publik saab raamatukogu ja fonoteegi taastamiseks teha annetusi kohapeal nii enne kui pärast kontserti. Neid, kes 8. aprillil Viljandisse tulla ei saa, kutsuvad muusikud üles ettevõtmisele oma õlga alla panema, tehes annetuse Mikk Sarve pangakontole Swedbankis (konto: 1103368509, saaja: Mikk Sarv, selgitus: Abi raamatukogu ja fonoteegi taastamiseks).

Lisainfo:
www.folk.ee

Rannar Raba