Postitee kutsub Varbusele laadale ja magusakonkursile

Magusa Postitee ääres voolab šokolaad juba teist korda. Foto: erakogu
Täna, 18. detsembril Põlvamaal ajaloolise Postitee ääres asuva Varbuse Muusikamõisa aidas korraldataval magusakonkursil “Kuldne Maius 2010” võtab mõõtu kaheksa magusameistrit eri valdkonnast. Magusakonkurss toimub Nigadi-nagadi näärilaada ja näitusmüügi “Magus Postitee” raames juba teist aastat.

Ettevõtmise eestvedaja Kalev Lindali sõnul andis mullune edukas magusakonkurss veendumuse, et algatust tuleb jätkata. “Sel aastal otsustasime Magusa Postitee ja Nigadi-nagadi näärilaada tuua ühele päevale, sest kõik korralduskulud tuleb tänavu ise kanda. Kuna konkurss toimub laada raames, on osalejate ring mullusest veidi erinev, kuid magusameistrite mõõduvõtt tuleb ikka sama tõsine,“ märkis Lindal.

Seekord otsustati lisaks rahvahääletusele võtta arvesse ka žürii hinnangut, mis annab Postitee parima maiuse väljaselgitamisele põnevust juurde.

Magusakonkursil “Kuldne Maius 2010” osalevad magusameistrid eri valdkonnast: Kolme Sõsara Hõrgutised Setomaalt, Chocolaterie de Pierre ja Werneri kohvik Tartust, Restoran Põlva, Tamme Pagar, Nandora, Berryfarming ja Meveda.

Kuldne Maius 2009 võitjad (vasakult): Kubija Hotell-Loodusspa toitlustusjuht Mirjam Papp ja Maiasmoka toitlustusjuht Helis Külaots. Foto: erakogu
Teist korda peetaval magusakonkursil “Kuldne Maius 2010” on jätkuvalt fookuses eksklusiivsed käsitöömaiused, rõhuga šokolaadil ja meel. Milline maius tunnistatakse aga parimaks – olgu selleks siis klassikaline valikšokolaad, põnev kondiitriteos või ühisloominguna valminud meemaius – see selgub ikkagi alles laupäeval pärast hindamist. Kuna magusakonkursi võistlustöid on oodatud degusteerima ja hindama kõik külalised, soovitavad korraldajad aegsasti kohale tulla.

Magusakonkurss toimub tänavuse Nigadi-nagadi näärilaada ning mee- ja šokolaaditoodete näitusmüügi “Magus Postitee” raames. Ajaloolise Vana-Võru maantee ehk Postitee ääres juba teist aastat toimuva sündmuse eesmärgiks on tunnustada nii kohalikke kui kaugema kandi magusameistreid ning pakkuda koostööväljundit Postitee piirkonnale ja kogu Põlvamaale.

Nii näärilaadal kui magusakonkursil on tähelepanu all naturaalsed ja käsitöönduslikult valminud tooted, sooviga rõhutada toodete ökoloogilise puhtuse, tervislikkuse ja kvaliteedi tähtsust. Laadal saab osta nii kohalike kui kaugema kandi käsitöömeistrite loomingut, osaleda õpitubades ja teha muud põnevat, mida pakuvad Põlva Talurahvamuuseum, Eesti Maanteemuuseum jt partnerid. Tegemist jagub kogu perele, sealhulgas lastele ja vanavanematele.

Laadale on lubanud oma kaupa pakkuma tulla rahvas Hurmioru taludest, Metsamoor, Maarja küla, Tartu Maanaiste Selts, Kanepi Aiand, Kanepi Selts, samuti keraamikud Aivar Rumvolt ja Sirje Rump jpt. Uusi avastusi ja unustamatuid maitseelamusi pakkuv päev kulmineerub orienteeruvalt kell 15, kui tehakse teatavaks konkursi “Kuldne Maius 2010” võitja. Laadamelu ja muusikaline programm vältab kogu päeva ning lõpeb kella 16 paiku.

Meesaaduste mullune väljapanek Varbuse mõisa aidas. Foto: erakogu
Ettevõtmine toimub ajaloolise Postitee ääres asuva kunagise Varbuse mõisa südames.

Varbuse Mõisameeste Selts plaanib vanale mõisakompleksile uuesti elu sisse puhuda ja sellest välja arendada omapärase Varbuse Muusikamõisa. Käesolev sündmus on järjekordne samm säilinud mõisahoonete toomisel avalikku kasutusse.

Ajaloolise Postitee ääres jagub laupäeval aga muudki huvitavat tegemist: Põlva Talurahvamuuseumis Karilatsil on laupäeval avatud Jõulupööning, Eesti Maanteemuuseumis saab aga samal päeval osaleda veel viimast korda programmis „Jõulumaa-jõulutee“.

Küsi täpsemalt kogu asja kohta korraldaja Kalev Lindalilt telefonil 5040526 või e-postiga kalev.lindal@varbuse.ee

Allikas: MTÜ Varbuse Mõisameeste Selts, www.varbuse.ee