AVATUD TALUDE PÄEV SAI AVALÖÖGI VILJANDIMAAL

Ansambel mängimas muusikat avatud talude päeva avaüritusel.
Foto: Maaelu ministeerium

Eile, 23. juulil avati pidulikult üleriigiline kaheksas avatud talude päev. Viljandimaale Pajumäe tallu kogunenud rahvahulga ees sai suve suursündmus tugeva avalöögi.

Maaeluminister Urmas Kruuse ja Pajumäe talu peremees Viljar Veidenberg võtsid avatseremoonial demonstratiivselt kätte suure haamri ning lajatasid üheskoos sellega vastu puupakku. Hüüde „Kuulutame avatud talude päeva avatuks!“ järel hõiskas kohale sõitnud rahvas ning iga-aastane suursündmus oligi ametlikult alanud.

Kruuse tuletas tervitussõnadega meelde, kuivõrd oluline on toidule ning selle tootjatele tänulik olla. „Avatud talude päev annab võimaluse näha, kuidas toit lauale jõuab. Me saame näha kui palju tööd, aega ja vaeva sinna läheb ning selle kõige oma silmaga nägemine suurendab austust toidu ja selle tootjate vastu veel rohkemgi.”

Minister meenutas, et selle üritusega alustades oli taludest osavõtjaid umbes sadakond. Nüüdseks on see arv tõusnud üle 300. „See näitab, et me oleme õigel teel ja ajame õiget asja.” Kruuse.

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhatuse esimees Roomet Sõrmus tõi enda tervitussõnades välja toidujulgeoleku tähtsuse. „Oleme üha enam hakanud mõtlema sellele, et toidu poelettideni jõudmine sõltub paljudest asjaoludest ja välismaised tarneahelad ei olegi nii töökindlad, nagu oleme arvanud. Me peame saama loota ka oma tootjatele. Senikaua, kui võrsub vili meie põldudel ja piima annavad meie oma lehmad, ei pea me puudust kartma,“ ütles Sõrmus.

Ürituse vältel kõlas lõõtsamuusika, mida esitasid muusikud koosseisudest Lõõtsavägilased ning Lõõtsanoobid. Talu peremees tegi kõigile huvilistele oma valdustest ekskursiooni ning külalised said proovida Pajumäe talu mahepiimatooteid.

Avatud talude päeva sündmused jätkusid täna, 24. juulil, millest Külauudiste infoveski teeb ülevaate peamiselt Järvamaalt.

KU päevatoimetaja