TÄNANE TEEME ÄRA TALGUPÄEV ON JUBA VIIETEISTKÜMNES

Tarmo Tüür, Teeme Ära talgupäeva eestvedaja. Foto: Urmas Saard / Külauudised

Täna peetakse kõikjal üle Eesti igakevadist Teeme Ära talgupäeva, millest võtab reedehommikuse seisuga osa vähemalt 13 500 inimest. Talguveebi on kirja pandud enam kui 1100 talgut, sh üle 270 veeohutuse talgu ja 350 igaühe looduskaitse talgut.

Abikäsi oodatakse nii linnas kui ka maal. Juba 15. aastat Teeme Ära egiidi all toimuv igakevadine talgupäev on suurim vabatahtlike osalusega kodanikualgatus Eestis. Kõik huvilised saavad talguveebis aadressil www.teemeara.ee valida endale sobivad talgud ning kaasa aidata kodukandi elukeskkonna paranemisele ja turvalisuse suurenemisele igas Eestimaa nurgas.

Teeme Ära talgupäeva eestvedaja Tarmo Tüüri sõnul on tänavust talgupäeva pikisilmi oodatud, sest inimesed soovivad taas kokku tulla ja üheskoos tegutseda. “Meie maakondade koordinaatorid kinnitavad, et seekordset talgukevadet iseloomustavad kogukondades vastakad tunded: ühelt poolt suur ootus ja teisalt ettevaatlikkus,” lausus Tüür. “Koroonapandeemia aastatel kogetud eraldatus on vajutanud oma jälje inimeste aktiivsusele, kuid sellele vaatamata ootavad tuhanded eestimaalased juba talgupäeva õhinat.”

Tüür lisas, et kuna ühine tegutsemine pakub õlatunnet ja koosolemise rõõmu ning loob turvatunnet, on talgupäev eriti vajalik just heitlikel aegadel nagu praegu. Talgupäeval ühiselt veedetud hetked aitavad suurendada lisaks iga inimese turvatundele ka ühiskonna sidusust ning turvalisust.

Tavapäraselt saab Teeme Ära talgupäeval iga inimene ja iga kogukond ise otsustada, mis vajab kodukandis ühist panustamist. Sel kevadel oodatakse talgutel osalema ka meie uusi kaasmaalasi, kes on sattunud Eestisse Ukraina sõja eest põgenedes. Tänavu on koostöös Päästeametiga võetud suurema tähelepanu alla koduümbruse veekogude ohutus. Samuti jätkuvad talgutööd looduse mitmekesisuse ning elurikkuse toetamiseks. Liigirikka niidulillede lapikese rajamisel saavad talgujuhid jätkuvalt soovi avaldada omamaiste liikidega seemnepaki saamiseks (vt lähemalt www.teemeara.ee).

Teeme Ära meeskond kutsub üles järgima talgupäeval igakülgselt ohutusnõudeid, seejuures on tule- ja veeohutuse kõrval väga oluline ka tööohutus. Lõhkekeha või seda meenutava objekti leidmisel ei tohiks seda puudutada, vaid see tuleb piirata ja anda leiust kohe teada Päästeameti numbril 112. Katmata luukidega kaevudest ning muudest ohtlikest rajatistest palutakse teatada riigiinfo telefonile 1247. Talgutel osalevaid lapsi ei tohi jätta järelevalveta.

Talgupäeva emotsioonide jagamine on samuti tähtis. Talgupilte ja videoid saab sotsiaalmeedias jagada viitega #teemeära2022 ja @talgupaev või saata fotode link e-postiga info@teemeara.ee (juurde märkida talgute nimi ja asukoht). Talgupäeva videod saab üles laadida YouTube’i (märksõna “Teeme Ära 2022”). Värskeid noppeid talgupaikadest saab jälgida www.teemeara.ee/otse

KU päevatoimetaja

Samal teemal:

LOO OMA NIIDULILLEDE LAPIKE

TÄNASEST ALGAB ABIVAHENDITE SAATMINE TEEME ÄRA TALGUJUHTIDELE

TALGUKEVADE TÄHELEPANU ALL KODUKANDI VEEKOGUDE OHUTUS

Share via
Copy link
Powered by Social Snap