TÄNASEST ALGAB ABIVAHENDITE SAATMINE TEEME ÄRA TALGUJUHTIDELE

Teeme Ära pakkimistalgud 2022. Foto: Teeme Ära

Teeme Ära talgupäeva meeskond alustas täna talgute abivahendite väljasaatmist talgujuhtidele, et anda hoogu veeohutuse ja igaühe looduskaitsega seotud talgute korraldamisele. Kõik, kellel pole veel 7. mail peetavaks talgupäevaks talgutöid kavandatud ja talguid kirja pandud, saavad seda jätkuvalt teha talguveebis.

Teeme Ära talgupäeva eestvedaja Tarmo Tüüri sõnul on ettevalmistused üleriigiliseks talgupäevaks hästi käima läinud. Talgute kirjapanek käib täie hooga ning talgukaart täitub kõikjal üle Eestimaa. „Täna algas seemnepakkide ja kinkekaartide väljasaatmine talgujuhtidele, kes on oma soovidest talguveebis märku andnud,“ lausus Tüür. „Just praegu on õige aeg plaanida talguid ka neil, kes pole seda jõudnud siiani teha. Kui sel nädalal talgud kirja panna, jõuab seemnepakk või kinkekaart talgujuhi valitud pakiautomaati mai esimesel nädalal ehk veel enne talgupäeva.“

Veeohutusega seotud talgutööde hõlbustamiseks saavad talgujuhid toeks ehituspoe 25-eurose kinkekaardi

Koostöös Päästeametiga on tänavuse Teeme Ära talgupäeva raames tähelepanu all kodulähedaste veekogude ja väiksemate veesilmade ohutus. Veeohutusega seotud talgutööde hõlbustamiseks saavad talgujuhid toeks ehituspoe 25-eurose kinkekaardi. Tänavu jätkuvad ka looduse mitmekesisuse ning elurikkuse toetamisega seotud talgutööd. Liigirikka niidulillede lapikese rajamise toetuseks saavad talgujuhid soovi korral seemnepaki omamaiste liikidega. 25. aprilli seisuga jagub kinkekaarte veel 150 talgupaika ning seemnepakke 550 talgupaika. Lähem info talguveebis www.teemeara.ee. Talgutele on oodatud kõik eestimaalased!

Üleriigiline talgupäev sai tõuke 2008. aasta suurest prügikoristusest ning sellele järgnenud 2009. aasta mõttetalgutest. Alates 2010. aastast on talgute korraldamine iga aktiivse kodaniku, kogukonna ja ühenduse võimalus midagi oma elukeskkonna heaks ise ära teha. Sel kevadel pakub talgupäev muuhulgas hea võimaluse saada paremini tuttavaks meie uute naabritega – nii näiteks koroonaviiruse pandeemia ajal maale kolinud inimestega kui ka meie uute kaasmaalastega, kes on jõudnud Eestisse Ukraina sõja eest põgenedes.

Teeme Ära egiidi all on igakevadised talgud toimumas Eestimaal juba 15. korda.

KU päevatoimetaja

Samal teemal:

TALGUKEVADE TÄHELEPANU ALL KODUKANDI VEEKOGUDE OHUTUS