PAGULASABI KOONDAB ABIPAKKUMISI UKRAINA PÕGENIKELE

Abi pakkumine Ukraina sõjapõgenikele MTÜ Eesti Pagulasabi vahendusel

Sotsiaalministeerium kutsub kõiki inimesi ja organisatsioone, kes soovivad pakkuda abi Ukraina sõjapõgenikele, tegema seda MTÜ Eesti Pagulasabi vahendusel. Pagulasabi koordineerib abipakkumisi ja hoiab sidet riigiasutustega.

“Seisame sellel raskel ajal koos Ukraina ja tema rahvaga. Teeme Eesti riigi ja kodanikuühenduste koostöös kõik, mis on meie võimuses, et olla valmis hätta sattunud Ukraina kodanike vastuvõtmiseks Eestis ning vajaliku abi, sh toidu, majutuse ja psühholoogilise toe pakkumiseks,” ütles sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo. “Iga Eesti inimene ja organisatsioon saab anda ka oma panuse, et aidata Ukraina inimesi nii kohapeal Ukrainas kui Eestis.”

Nii inimesed kui ka ettevõtted ja tööandjad saavad oma abipakkumised sisestada aadressil: https://www.pagulasabi.ee/paku-abi. Pagulasabi kaardistab ajutisi ja püsivaid elukohavõimalusi pagulastele. Samal aadressil saab pakkuda ka transporti, teenuseid, esemeid jm abi.

“Paljud omavalitsused ja organisatsioonid planeerivad abi siia saabuvatele ukrainlastele või korraldavad abi lähetamist Ukrainasse. Samuti planeerib nii mõnigi reise Ukrainasse, et abistada Eestis olevate ukrainlaste sugulaste toomist Eestisse,” ütles sotsiaalministeeriumi kantsler Maarjo Mändmaa. “Meil on teile väga suur palve – kaasake palun abi planeerimisel, majutuskohtade pakkumisel ja reisi korraldamisel koheselt MTÜ Eesti Pagulasabi ja Sotsiaalkindlustusametit. Ainult sellisel juhul omame terviklikku vaadet, kes ja kuidas Eestis ukrainlaste abistamist korraldab ning saame koostöös toetada inimesi rohkem ning kiiremini.”

Sotsiaalkindlustusametile saab oma abistamise plaanidest teada anda aadressil ukraina@sotsiaalkindlustusamet.ee.

Annetustega Ukraina inimeste abistamiseks on järgnevad võimalused:

Algatus “Ukraina heaks!” https://www.ukrainaheaks.eevahendab kolme Eesti vabaühenduse – MTÜ Eesti Pagulasabi, MTÜ Mondo ja MTÜ Ukraina Kultuurikeskuse kaudu abi Ukraina rindelähedastele elanikele ja teistele haavatavatele gruppidele. Rohkem infot nende tegevuste kohta leiab kampaania lehel: https://www.facebook.com/ukrainaheaks.

Eesti Punane Rist https://redcross.ee/ kogub nii esemeid kui rahaannetusi ja toimetab need abivajajateni Ukraina Punase Risti kaudu. Punane rist kogub vaid uusi esemeid: kasutamata hügieenitarbeid (pesuvahendid, seep, hambapasta, hambaharjad, mähkmed, hügieenisidemed jms), voodipesu, tekke, patju, magamiskotte, rätikuid. Täpsema info annetuste kogumispunktide kohta ja annetuskonto leiab Eesti Punase Risti veebilehel: https://redcross.ee/anneta/ukraina/

Telekomid avasid annetusliinid Ukraina toetuseks 

Anneta 5 eurot – 9003801 
Anneta 10 eurot – 9003802 
Anneta 50 eurot – 9003803

Annetustelefoni kaudu tehtud summad jõuavad MTÜ Pagulasabi kontole ja annetada saavad kõik Elisa, Tele2 ja Telia kliendid.

Pikett Vene saatkonna ees. Foto: Urmas Saard / Külauudised

Toetame ukrainlasi, kes jätkuvalt meie abi väga vajavad!

KU päevatoimetaja

Samal teemal:

PÄRNAKATE TOETUS UKRAINALE

PÄRNU LINNAVALITSUS VÄLJENDAB UKRAINA RAHVALE SOLIDAARSUST

LAUPÄEVAL 15:00 – 16:30 ⟩ PÄRNU MEELEAVALDUS UKRAINA TOETUSEKS JA SÕJA VASTU