KÜÜNLAD VALGUSTASID PUUDE TAGA METSA

Tuled KAH metsa! Tartumaalt. Foto: Sven Zaceki

Kodanikualgatus „Tuled KAH metsa!“ kutsus inimesi 26. detsembril süütama küünlaid lagedaks raiutud riigimetsa lankidel. Üritusega liitusid sajad inimesed ja küünlaid süüdati raielankidel üle terve Eesti. Üleskutse algatajad tänavad kõiki osalejaid, kes järgmisel päeval metsast põlenud küünlad ise kokku kogusid.

Algatuse eesmärk oli näidata otsustajatele, et metsa majandamine läheb inimestele väga korda ja hädavajalik on kaasata riigimetsa majandamisega seotud otsustesse senisest oluliselt rohkem teadlasi, kogukondi ja avalikkust.

Idee autorit, loodusfotograaf Mati Koset puudutas eriliselt männikute mälestamisürituse videokaadreid filmides 25 km pikkusel lõigul nähtud tulukeste rivi Häädemeeste – Ikla maantee äärsetel raielankidel.

Mati Kose tänas kõiki osalejaid, kes üleskutsega metsa mäletamiseks ja parema metsanduse märgutulede süütamisega liitusid ja oma meelsust näitasid. „Ühtlasi on väga hea meel, et osalenud Eesti inimesed näitasid ka järgnenud hommikul küünalde koristamisega oma hoolivust ja vastutustundlikkust looduses ja loodusega käitumisel, mis näitab eeskuju ka riigiasutustele! Ootame ja eeldame, et meie aktsioon osutus äratussignaaliks kõigile metsanduse ja loodusväärtuste hoidmise ja kasutamise eest vastutavatele institutsioonidele riigikogust volikogudeni välja. Ootame ja nõuame, et kõrge avaliku väärtusega metsades ei toimuks edaspidi enam majanduslik vägivald, vaid taastatakse koostöös kogukondade ja ekspertidega ajalooline kaitsemetsade staatus ja säästlik hooldus.“

Nädalavahetusel toimunud aktsiooni „Tuled KAH metsa!“ üleskutse ning interaktiivne kaart on leitav veebilehelt.

KU päevatoimetaja

Samal teemal:

METSAMEELEAVALDUS PÄRNUS

Share via
Copy link
Powered by Social Snap