„LOOV VILJANDI” PAKUB VILJANDLASTELE LINNAVILJE PROGRAMMI

Viljandi. Foto: Annika Vihmann

Kodanikualgatuse „Loov Viljandi” nimetuse alla koonduvad viljandlased on kokku pannud detsembrist järgmise aasta juunikuuni kestva programmi, mis tõstatab teemasid, aitab mõtiskleda selle üle, kuidas Viljandist luua parim paik elamiseks, töötamiseks ning Viljandi linna ainulaadsuse väärtustamiseks.

Programmi mahuvad linnatuurid, mis Raivo Mändmaa, Joosep Metslangi, Heli Grosbergi ja Gea Valneri vedamisel viivad nii Viljandi perifeeriatesse kui looduslikesse linnaapteegi aladele, koostöös Viljandi kunstikooliga alustav arhitektuurikool, pop-up näitused koostöös Dokfotokeskuse ning Eesti Arhitektuurimuuseumiga aga ka Eesti Arhitektuurikeskuse Linnafoorum. Kavasse planeeritakse ka teemakohaste dokfilmide seansse.

Loov Viljandi poolt kureeritud järgmine sündmus toimub 13. detsembril kui uuelt Vabaduse platsilt saab alguse giidituur teemal “Uus ja vana Vabaduse väljak”, mida viivad üheskoos läbi muinsuskaitsja Joosep Metslang ja Viljandi muuseumi kuraator Heli Grosberg. Giidituur keskendub äsja valminud Vabaduse väljaku uutele perspektiividele ja ka ajaloole. Avaneb võimalus kiigata Viljandi mõisa, kuulda lugusid uue Vabaduse platsi kujundamisest ning on lootust saada teada, mis kõik Vabaduse platsis teoksil olnud on.

Loov Viljandi eestvedaja Heldi Ruiso räägib, et Loov Viljandi egiidi all on kokku saanud seltskond viljandlasi, kes tegutsevad eri elualadel aga kel kõigil on ühine soov kõnetada kaaslinlasi linnaplaneerimise ning tekitada arutelusid meie endi elukeskkonna teemadel. “Oleme kokku pannud programmi arhitektuuri ja linnakeskkonna valdkonnas ja kaasanud nende valdkondade eksperte, et vaadata kuidas on praktikad ja kuhu liiguvad linna kui elukeskkonna planeerimise mõtted mujal. Loodame, et suudame oma tegevusega käivitada mõttevahetusi ning algatada protsesse, mis muudavad Viljandi veelgi paremaks linnaks,” räägib Ruiso.

Esimene sündmus, mis Loov Viljandi ning Eesti Arhitektuurikeskuse koostöös Viljandisse jõudis oli 70. arhitektuuri Välkloeng, kus arutleti “Uued linnad” pealkirja all meid tulevikus ümbritseva linnaruumi teemadel.

KU päevatoimetaja

Share via
Copy link
Powered by Social Snap