LOOV EESTI ESITLEB RAHVUSVÄHEMUSTE KÄSITÖÖD

Vene käsitöö, hernetera suurune matrjoška. Foto: Urmas Saard / Külauudised

Loov Eesti alustas eile, 27. mail, Ida-Virumaal ürituste seeriaga, mille eesmärk on täiendada rahvusvähemuste esindajate teadmisi, kuidas oma käsitööd ja disaini tutvustada ning laiema publikuni tuua. Koondnimetuse “Rahvusliku käsitöö aardelaegas Золотые руки” alla koonduvad koolitused, praktilised töötoad, klubiõhtud ja ühepäeva pood.

“Ida-Virumaal on üle kuuekümne rahvuse ja need inimesed teevad uskumatult põnevat käsitööd ning disaintooteid. Ka nendel toodetel peab olema oma koht meie kultuuripärandi hulgas. Tahame need kappidest välja tuua ja anda ka eesti inimestele võimaluse erinevate rahvuste käsitöö oskustega tutvuda,” ütles Loov Eesti tegevjuht Eva Leemet.

Uute teadmiste, inspiratsiooni ja motivatsiooni pakkumiseks korraldab Loov Eesti koos kohalike partneritega Jõhvis neli erinevat seminari, kus käsitletakse rahvusvähemuste kultuuri kohta Eesti kultuuripärandi hulgas, räägitakse tootearendusest ja lugude jutustamisest ning antakse praktilisi näpunäiteid oma toodete laiemaks tutvustamiseks. Programmi lõpetab pop-up pood Tallinnas, kus on võimalik oma tooteid müüa. Seminarid peetakse vene keeles. Esimene kohtumine toimub vastavalt osalejate soovile kas Jõhvi kontserdimajas online loengu ühisvaatamisena või Zoom keskkonna vahendusel igaühe kodus.

Vaata täpsemat programmi

Projekt “Rahvusliku käsitöö aardelaegas Золотые руки” sünnib koostöös partneritega Jõhvi Kontserdimaja, Jõhvi Kultuuri- ja Huvikeskus, Narva Loomeinkubaator “Objekt” ja MTÜ Toila Loomekeskus ning seda rahastab Briti Nõukogu.

KU päevatoimetaja