OTEPÄÄ AASTA EMAKS KUULUTATI PIIA KÜNNAPUU

Otepää valla aasta ema tunnustamine toimus sellel aastal eriolukorrast lähtuvalt video vahendusel. Valla aasta emaks sai Sangaste perearstikeskuse pereõde Piia Künnapuu.

Otepää aasta ema Piia Künnapuu. Foto: Monika Otrokova
Otepää aasta ema Piia Künnapuu. Foto: Monika Otrokova

Aasta ema konkursi kuulutas välja Otepää Naisselts koostöös Otepää vallavalitsusega. Konkursile laekus üks kandidaat.

Kolme lapse ema Piia Künnapuu on hoolitsev ja armastav ema mitte ainult oma lastele, vaid ka enda abikaasa venna lastele, kuna laste isa hukkus õnnetuses. Laste kodune olukord oli raske ja kaks venda võeti noores eas enda hoole alla. Oma lapsi on ta kasvatanud hoole ja armastusega, pidades silmas väärtushinnanguid ja laste tulevikku. Piia on ka uhke vanaema, kes veedab igal võimalusel aega oma lapselapse Kristoniga. Piia on ametilt pereõde, kes hoolitseb igapäevaselt sadade perekondade eest.

Aasta ema ütles, et tiitli saamine tuli talle üllatusena. „Algul mõtlesin, et minuga tehakse nalja, aga siis paistis, et on tõsi taga. Tänan kõiki neid, kes mind kandidaadiks üles andsid,“ sõnas Piia Künnapuu. „Teistele emadele tahan südamele panna – olge kannatlikumad, ärge jookse esimese suure tüli peale minema. Tundke rõõmu väikestest asjadest, kuna neist saavad kokku suured asjad, mis jäävad meelde. Hoidke üksteist, ärge tormake, midagi ei juhtu, kui teete selle kiire asja ka homme.“

Piia Künnapuu saabus Otepää Kultuurimajja suure aplausi saatel. Hiljem toimus ka aasta ema poolt traditsiooniline tordi lahti lõikamine.

Aasta ema sai mälestuseks Helen Ilvese poolt valmistatud keraamilise meene „Pesapuu“. Aasta ema tervitasid ja tunnustasid Otepää vallavolikogu esimees Rein Pullerits, vallavanem Jaanus Barkala ja Otepää Naisseltsi esinaine Ene Raudsepp. Piia Künnapuud oli tervitama tulnud ka Sangaste perearst Tatjana Laadi.

Otepää vallavanem Jaanus Barkala märkis, et kui tavapäraselt on saal olnud täis õnnelikke emasid ja rõõmsaid lapsi ning toredaid külalisi, siis praegu valitses eriolukorra tõttu saalis tühjus. „Põhjuseks on pisike viirus mida me ei näe, kuid mis on oma mõjult ülisuur ja vägev, pannes seisma lennukid ja laevad, muutes tavapäraste pidulike sündmuste tähistamist ning tuues meie ellu ettenägematut segadust,“ ütles Jaanus Barkala. „Emadepäev on üks traditsioonilistest tähtpäevadest, mida tähistatakse vaatamata sellele, milline on olukord. Leian, et on oluline märgata pidevalt seda, kuidas emad asju teevad ja küsimusi lahendavad. Et paneksime seda tähele ja räägiksime sellest sagedamini kui kord aastas kaunil kevadpäeval.“

Tunnustamisüritusel esinesid lauludega Heidi ja Merle Soonberg.

Aasta ema tunnustamise korraldas Otepää Kultuurikeskused koostöös Otepää Naisseltsi ja Otepää Vallavalitsusega. Lavastas Otepää Kultuurikeskused loomejuht Merilin Kirbits.

Videograafideks olid Timo Arbeiter ja Karoliina Kruusmaa. Aasta ema tunnustusürituse salvestust saab järele vaadata. https://www.facebook.com/TalvepealinnOtepaa/live

Monika Otrokova
Otepää Vallavalitsus