Euroteabe vastu tundis Mulgi messil huvi ligi 250 inimest

Hiljutiste Viljandi hansapäevade ajal peetud Mulgi messil oli oma  messiboksiga väljas ka Europe Direct Viljandimaa teabekeskus, et jagada nii suusõnal kui trükiste näol teavet Euroopa Liidu kohta.

Viljandi maavalitsuse peaukse kõrval asunud ja pisikeste Euroopa Liidu lippudega kaunistatud messitelgist astus kahe päeva jooksul läbi hinnanguliselt kaks ja poolsada inimest, teatab Viljandi maavalitsus.

“Enam tunti huvi lastele ja noortele mõeldud trükiste ning keskkonnateemaliste ja üldinfot sisaldavate materjalide vastu,” ütles Viljandi maavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonna peaspetsialist Katrin Reimo. “Samuti pakkusid huvi nii trükised, kus oli ära toodud Euroopa Liidu kaart, kui ka erinevad Euroopa seinakaardid, mida jagasime umbes poolsada.”

Osa messikülalistest olid Katrin Reimo sõnul ühtlasi regulaarsed teabekeskuse külastajad ning nemad tundsid huvi eeskätt just viimasel ajal ilmunud trükiste vastu, kuna varasemad olid enamasti juba olemas.

Euroinfo messitelgis said huvilised ühtlasi proovile panna oma teadmised 17 euroalasse kuuluva Euroopa Liidu riigi euromüntide tundmises. Oli
neidki, kes vastasid pikemalt mõtlemata kõik riigid õigesti, kuid enamikul vastajatest oli siiski mõtlemist ja kaalumist rohkem ning enamasti tuli paari-kolme riigi puhul ka eksimist ette. Eriti suureks “komistuskiviks” osutusid seejuures Slovakkia mündid, sest neil oleva kirja “Slovensko” tõttu peeti neid tihtipeale hoopis Sloveenia müntideks.

Vähemalt poolte õigete vastuste puhul said huvilised endale mälestuseks Europe Direct Viljandimaa teabekeskuse sümboolikaga meene. “Eesmärk ei olnud ju välja selgitada võitjat, vaid tekitada messikülastajates suuremat huvi Euroopa Liidu ja euroala vastu ning teadvustada inimestele võimalust edaspidi meie teabekeskust külastada,” rääkis Katrin Reimo.