Külauudiste tegijad valiti aasta vabaühenduseks

Nii need külauudised levivad. Foto: Mirjam Nutov

Täna kuulutab vabaühenduste liit EMSL välja seekordsed kodanikuühiskonna aasta tegijad kuues kategoorias.

Aasta vabaühenduseks valiti EESTI KODANIKUAJAKIRJANDUSE SELTS, kes peab üleval portaali kylauudis.ee, vahendades seal infot inimeselt inimesele ning levitades mõtteviisi, et ajakirjandus pole üksnes äri, vaid inimeste aitaja, valgustaja ja teenäitaja. Seltsi eestvedajad on professionaalsed ajakirjanikud, kuid kogu töö tehakse ära vabatahtlikena.

Avaliku sektori esindajana tunnustatakse EESTI RAHVUSRINGHÄÄLINGUT, kes on oma kanalites andnud ruumi ja sellega ühiskonnas oluliselt rohkem kõlapinda mitmetele vabaühenduste algatustele nagu näiteks mulluste Riigikogu valimiste eel Valijakompass ja hea valimistava ning aastavahetuse paiku avatud valitsemise valvurite veebikeskkond.

Ärisektori algatusena tunnustati EESTI ENERGIA TEGEVUST NOORTE ETTEVÕTLIKKUSE EDENDAMISE PROGRAMMI ENTRUM KÄIVITAJANA JA TOETAJANA. 2010/11 õppeaastal tegutses Entrum Ida-Virumaal, rohkem kui 600 eesti ja vene emakeelega 14-18 aastase noorega, kes algatasid piirkonna elu edendamiseks kokku 98 projekti. 2011/12 õppeaastal tehakse sama Lõuna-Eestis. Ettevõtte töötajad, sh. tippjuhtkond on osalenud nii programmi idee ja plaani väljatöötamisel kui ka noorte mentoritena, õppesessioonide korraldajatena jne.

Erikategooriana “Aasta hääl” tunnustati Tallinnas tegutseva MTÜ KODANIKU HÄÄL JA PÜHAJÄRVE KOGUKONNA järjekindlat ja mitmekülgset tegevust oma kodukandi kogukonna huvide koondamisel ja nende eest seismisel. Kodaniku Hääl veab eest liikumist “Raha lasteaedadele” ning Pühajärve kogukond seisab oma kooli säilimise eest. Oma eesmärkide saavutamiseks kasutatakse väga erinevaid tegevusi, olgu nendeks rahvaalgatusena eelnõude esitamine kohalikule volikogule, meedia kaasamine, talgud, kohtu pool pöördumine jne.

Aasta missiooniinimeseks valiti režissöör JAAN TOOTSEN, kes jälgis viie aasta jooksul kaameraga Tallinnas Uue Maailma Seltsi tegemisi ning tegi sellest nii kriitikute kui ka publiku poolt hästi vastu võetud filmi “Uus Maailm”, avades sellega suurepäraselt kodanikualgatuse rõõme ja valusid.

Aasta teo tiitliga tunnustati KALEV/CRAMO KORVPALLIMEESKONNA abi Terese Mäeveerule. Mullu sügisel viis Nõmme linnaosavalitsus 84-aastasele Mäeveerule kütteabina koorma jämedaid ja kohati pehkinud puupakke, mille küttepuudeks raiumisega eakas proua ise hakkama ei saanud. Kui see jõudis meediasse, süüdistas linnaosavanem prouat virisemises ning nõustus üksnes puupakud uuesti ära viima. Kalev/Cramo läks aga meeskonnaga appi, viis Mäeveerule korralikud küttepuud ja ladus need ka korralikult riita.

“Kõiki seekordseid aasta tegijaid iseloomustab, et nurisemise ja teistele lootmise asemel võetakse oma teadmised, oskused ja energia kokku, et probleemi lahendada,” ütles vabaühenduste liidu EMSL juhataja Urmo Kübar.

Seekordne valiku tegi EMSL-i nõukogu rohkem kui üles seatud 70 kandidaadi hulgast. Esitatud kandidaatidega saab tutvuda http://www.ngo.ee/node/3070 [1]. Aasta tegijaid valib EMSL alates 1996. aastast.

Allikas: EMSL

Samal teemal:

Kodanikuajakirjanduse selts on aasta parima vabaühenduse kandidaat

2 thoughts on “Külauudiste tegijad valiti aasta vabaühenduseks”

  1. Ei oska kohe sõnades ära õnnitledagi! Tublid olete ja kogu südamest jõudu ning tahtmist edasiseks!

  2. Palju palju õnne! Tiitli olite ammu välja teeninud. Jaksu taset hoida!

Kommenteerimine on suletud.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap