Rakveres avatakse teisipäeval õmblusmasinanäitus

Foto: Bioneer.ee
Teisipäeval, 14. veebruaril kell 15.00 avatakse Rakvere Näitustemajas (Tallinna tn 3) õmblusmasinanäitus “Üle kõige on Singer!”, millega tähistatakse Singeri õmblusmasina 160. juubelit.

Singer ei ole mitte ainult õmblemise sünonüüm, vaid sümboliseerib eestlase oskust igal ajal ellu jääda ja toime tulla.
Tänapäeva laia rõivavaliku taustal ei usugi, et see 18. sajandist pärit leiutis kunagi kellegi jaoks eluliselt tähtis võis olla, mida sama suure hoolega hoiti kui oma lähikondlasi. Kaasajal pole õmblusmasin enam esmavajalik, ta on muutunud pigem hinnatud disainielemendiks või elustiili osaks.

Näitusel leiab vastuse küsimusele, mis oli Singeri edu saladus. Kuidas õnnestus just Singeril sadade omasuguste seas silma paista ja edukas olla? Oma loo jutustavad 15 eraisikutelt kogutud õmblusmasinat, nende endised ja praegused omanikud.

Imetleda ja uudistada saab Singeri uusimat juubelimudelit, lisaks erinevaid käsi- ja jalaga masinaid läbi erinevate aastakümnete. Singeri õmblusmasina detailidest on vahvaid pilte kokku pannud kunstnik Aleksei Kornilov.

Neile, kes võtavad näitusele kaasa oma vana Singeri masina seerianumbri, saavad teada ka tema vanuse ja koha Singeri 160 aastases ajaloos. Kõik soovijad saavad endiste aegade meenutuseks või hoopis esmatutvuseks ise järgi proovida, mismoodi vuriseb üks vana käsimasin ja kuidas töötab koordinatsioon päevinäinud jalaga Singeril tallates.

Näituse kuraator: Evelin Rikma. Näitus jääb avatuks 1. maini 2012.

Allikas: SA Virumaa Muuseumid