Läänemaal oodatakse loodushuvilisi õppereisile

SA Erametsakeskus ootab loodushuvilisi metsatulekahjude alasele õppereisile Läänemaal, mille käigus toimub ka matk põlendikule. Osalejatele tutvustatakse metsatulekahjude peamisi tekkepõhjusi ning räägitakse, kuidas on võimalik põlenguid ära hoida. Reis toimub 6. mail algusega kell 11.00 Haapsalu Kultuurikeskuse parklast.

Reisil arutatakse, mis on tulekahju hind ja millised on metsatulekahjude tagajärjed. Juttu tuleb ka metsamaastikust ja ökosüsteemist peale metsatulekahju toimumist.

Erametsakeskuse LIFE+ projektijuhi Pille Aasametsa sõnul viiakse huvilised loodusesse, kus nad saavad teavet metsatulekahjude olemuse, ennetamise ja põhjuste kohta. Samuti räägitakse, mis on riigi roll tulekahjude puhkemisel, ning mis võiks olla iga inimese enda huvi tulekahjusid vältida.

Õppereis kestab orienteeruvalt 5 tundi ning on huvilistele tasuta, osalejatele pakutakse ka lõunasööki.

11:00 kohtumine ja väljasõit Haapsalu Kultuurikeskuse parklast
11:00-12:30 Bussisõit Haapsalust Roostasse.
12:30 Lõuna Roosta puhkekülas
13:30 Õppereis Veskimäe 2008 tulekahjude aladel.
15:30 tagasisõit Haapsalusse

Registreerimiseks kirjutage: pille.aasamets@eramets.ee või helistage SA Erametsakeskuse telefonil 683 6066. Selga ja jalga ilmastikukindlad ja metsaretke jaoks sobilikud riided ning jalanõud.

Õppereisid toimuvad ja õppematerjalid koostatakse Euroopa Komisjoni keskkonnahoiule suunatud rahastuprogrammi LIFE+ toel ja projekti eestvedajaks on SA Erametsakeskus.

Täpsem info LIFE+ metatulekahjude ennetamise projekti kohta on kättesaadav: http://www.eramets.ee/life

Lisainfo: SA Erametsakeskus projektispetsialist Pille Aasamets, tel 683 6066, e-post: pille.aasamets@eramets.ee

Share via
Copy link
Powered by Social Snap