Otepää kandi naisi oodatakse tervisepäevale

30. aprillil toimub Otepää Spordihoones naiste tervisepäev. Tervisepäev on pühendatud südamenädalale. Tervisepäev on kõigile osalejatele tasuta.

Otepää Tervisekeskuse juhataja Marika Tirmaste sõnul on naise tervise päeva motoks on sellel aastal „Miks naise süda valutab?“. „Tervisepäeva eesmärgiks on teavitada naisi nende endi südame „murest“ – põie pidamatusest,“ ütles Tirmaste. „Kuna seda probleemi saab parandada ka treenimisvõtete ja harjutustega, siis on tervisepäeval kavas tutvustada mitmesuguseid treeninguid.“

Probleem puudutab naisi erinevates elu perioodides. Kaebus tekitab elukvaliteedi langust ning füüsilist ebamugavust. Tahtmatu uriinileke (põiepidamatus) ehk stressinkontinents tekib enamasti pärast füüsilist pingutust. Füüsiliseks pingutuseks võib olla näiteks köhimine, aevastamine või naermine. Põiepidamatus tähendab tavaliselt vaid väikest uriinileket, kuid sõltub sellest, kui täis on põis kõhusisese surve hetkel. Seda seostatakse üldiselt vaagnapõhjalihaste nõrgenemisega.

Korrapäraste ja õigete vaagnapõhjalihaste harjutustega on võimalik 3–6 kuu jooksul parandada või isegi ravida kuni 70% kerge ja keskmise raskusastmega põiepidamatuse juhtudest. Harjutused aitavad taastada kontrolli kusitit suletuna hoidvate lihaste üle. Alustada ei ole kunagi hilja – isegi 70. ja 80. eluaastates saate sümptomeid leevendada. Lisaks esineb rohkem kui pooltel üle 50-aastastest naistest mingil määral vaagnaelundite prolapsi ehk allavajet. 80-aastaseks saades on üks kümnest naisest pidanud läbi tegema allavaje tõttu operatsiooni. Kindlasti vajavad lihased treenimist ka peale vaagna piirkonna operatsioone.

Näidistreeningud Otepää Spordihoones 30.04.2011
Füsioterapeudi treening – 12.00 -13.00
Zumba treening – 13.15 -14.15
Bodybalance – 14.30-15.30

Allikas: Monika Otrokova, Otepää Vallavalitsus, www.otepaa.ee