Tee kingitus vähekindlustatud peredele üle Eesti

Kasutatud asjade vahendamisega tegelevad mittetulundusühingud Uuskasutuskeskus ja Vahejaam ning heategevusfond Dharma viivad läbi heategevuskampaania, mille eesmärgiks on koguda 1000 annetust Eesti vähekindlustatud peredele jõulukingitusteks.

Eestis on kümneid tuhandeid selliseid peresid, kes elavad toimetulekutoetustest. Nendes peredes ei jätku võimalusi, et tagada lastele mitmekesine tervislik toitki, rääkimata jõulukingitustest.

Heategevusliku kampaania patrooniks on Rakvere Teatri peanäitejuht Üllar Saaremäe. Kampaania käigus kogutakse novembrikuu jooksul annetusi Uuskasutuskeskuse kauplustes Tallinnas Tatari 64 ja Telliskivi keskuses (Telliskivi 61) ning taaskasutuskeskuse Vahejaam kaupluses Rakveres Tsentrumi ostukeskuses (Koidu 1). Kingitused toimetatakse abivajajateni detsembris.

„Me ei oota ainult jõulumotiividega kingitusi, vaid tuua võib kõike, mis teie majapidamises kasutult seisab, kuid kellegi teise majapidamises ehk vägagi vajalikuks võib osutuda ja palju rõõmu teha, olgu selleks siis triikraud või suusad või pehmed mänguasjad,“ ütles Uuskasutuskeskuse tegevjuht Katriin Jüriska.

Lisaks vähekindlustatud peredele jõulukingituste kogumisele, on kampaania eesmärgiks kutsuda inimesi üles ka jõulude ajal mõistlikult tarbima ja samuti juhtida inimeste tähelepanu sellele, et väga hea jõulukink ei pea olema ülikallis.

Uuskasutuskeskus on mittetulunduslik organisatsioon, mille eesmärgiks on edendada asjade ringluse kaudu keskkonnateadlikku tarbimist ning aidata seeläbi puhtamat elukeskkonda luua. Uuskasutuskeskusel on kolm kauplust: Telliskivi keskuses (Telliskivi 61) ja Tatari tänaval (Tatari 64).

Taaskasutuskeskus Vahejaam on 2009. aastal Rakveres loodud mittetulundusühing. Vahejaama kauplusesse saavad inimesed annetada oma ülearuseid asju, mida väikese tasu eest edasi müüakse või millele uus elu ja väljanägemine antakse.

2001. aastal asutatud heategevusfond Dharma pöörab erilist tähelepanu majanduslikkesse raskustesse sattunud lastega peredele, lasterikastele peredele ja vanemliku hoolitsuseta lastele.

Allikas: MTÜ Uuskasutus tegevjuht, www.uuskasutus.ee