MUUSEUMIDE KIIRENDI TOOB MAANTEEMUUSEUMISSE ATRAKTIIVSE ÕPPESIMULAATORI

Õppesimulaator – ellujäämiskunst pöörlevas autos.
Illustreeriv foto: Urmas Saard / Külauudised

Eesti Maanteemuuseumi projekt „Õppesimulaator – ellujäämiskunst pöörlevas autos” sai positiivse toetusotsuse Muinsuskaitseameti korraldatud muuseumide kiirendi taotlusvoorust. Projektile eraldatakse 31 150 eurot.

„Muuseumil täitub kauaoodatud unistus kasutada oma liiklushariduse programmides pöörleva auto õppesimulaatorit, millega külastaja saab kogeda avariisituatsiooni, kus auto rullub üle katuse,“ rääkis maanteemuuseumi juhataja Rita Valge. Uue õppestendi lisandumisega saame pakkuda kogemuslikku õpet just vanematele õpilastele ja noortele täiskasvanutele, kellel on liikluses vähene kogemus ja kes on altimad võtma riske, mis võivad lõppeda liiklusõnnetusega.

Maanteemuuseum on oma avamisest alates pidanud oluliseks tegelda liikluskasvatusega, välja on töötatud liiklushariduse kava ja toimuvad vastavasisulised muuseumitunnid. Pöörleva auto abil pannakse kokku uus liikluskasvatuse programm, milles osaleja saab reaalse kogemuse ja oskuse, kuidas käituda olukorras, kus auto rullub üle katuse.

Lisaks on autosse sisse ehitatud reaktsioonikiiruse mõõtja, mis omakorda näitab, kui kaua kulub aega auto pidurdamiseks. Programmi käigus läbivad osalejad ka turvavöö testi kaldteel ja alko- ning narkoprillide katse. Kõik selleks, et selgitada näitlikult, kui ohtlik on riskikäitumine autoroolis.

Maanteemuuseumi olemasolevad programmid on seni huvi pakkunud peamiselt lasteaialastele ning põhikooli I ja II astme õpilastele. Oleme kindlad, et uus õppesimulaator muudab meie programme atraktiivsemaks ka vanemate õpilaste ja täiskasvanute seas.

Lisaks on pöörlev auto alates sügisest valmis sõitma ka muuseumist välja. Olgu selleks kultuuri- või haridussündmus, mess, asutuse suveseminar või koolituspäev. „Oleme kõigi juurde valmis startima, et programmi „Ellujäämiskunsti pöörlevas autos“ tutvustada ja muuta üheskoos seeläbi meie liikluskultuuri paremaks,“ sõnas Valge.

KU päevatoimetaja

Share via
Copy link
Powered by Social Snap