MÄLU INSTITUUDI SAALIS TOIMUVAL FILMIÕHTUL LINASTUB „PITKA LEGEND”

Johan Pitka mälestusmärk Kaitseliidu peastaabi hoone kõrval. 1918. a detsembris andis Johan Pitka korralduse asuda soomusautosid valmistama.
Foto: Urmas Saard / Külauudised

Kutse lavastusliku dokumentaalfilmi „Pitka legend“ vaatamisele kehtib kõigilie huvilistele. Linateost näeb teisipäeval, 20. veebruaril, algusega kell 18:00 Eesti Mälu Instituudi saalis (Tõnismägi 8, Tallinn).

„Pitka legend“ on esimese Eesti admirali Johan Pitka (1872–1944) ja tema ajastu lugu. Eesti ajaloo ühe põnevaima suurkuju elu oli sama kirev ja pöörane, nagu mehe iseloomgi.

Pitka oli mees, kes kompromissitu kindlusega seisis Eesti saatuse pöördeliste sündmuste juures, olgu selleks Kaitseliidu ellukutsumine, soomusrongid Vabadussõjas või paljud teised olulised hetked, mis on nõudnud just Pitkale omast pöörast julgust. „Pitka legend“ äratab tippnäitlejatega lavastuslike stseenide, animatsiooni ja dokumentaalkaadrite kaudu ellu loo esimesest Eesti admiralist, tema ajastust, võitlustest ja unistustest.

Režissöör ja produtsent on Ain Mäeots, stsenaariumi autorid Loone Ots ja Rein Pakk. Osades: Karol Kuntsel, Maria Annus, Indrek Taalmaa, Ronald Mäeots, Mait Malmsten jt.

Eesti Mälu Instituut Tallinnas aadressil Tõnismägi 8. Foto: Urmas Saard / Külauudised

Filmile järgneb arutelu ja avatud vestlusring, kus Pitka saatuse üle II maailmasõjas mõtiskleb arheoloog Mati Mandel, kes lisaks vanemale ajaloole on uurinud ka 1940. aastate sündmusi Lääne- ja Harjumaal.

Film on eesti keeles ja filmi pikkus on 1h. Osalemine on tasuta, kuid palutakse eelnevalt registreeruda. Filmi linastumist toetab Kaitseliit.

KU päevatoimetaja

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga