EUROOPA SAUNAMARATON PAKUB OTEPÄÄL PÕNEVUST KA PEALTVAATAJATELE

Saunamaraton 2023. Foto: Kelvin Kivimaa

XIII Euroopa Saunamaraton Otepääl stardib taaskord kahepäevasena, seekord peetakse suur saunapidu teisel ja kolmandal küünlakuul Otepääl ja Tõrvas.

Kuigi Saunamaratoni piletid müüdi välja esimese tunni jooksul ning võistelda saavad ainult piletiga saunatajad, on Euroopa Saunamaratonile oodatud ka pealtvaatajad.

Otepää Spordihoonesse, kus toimub auhinnatseremoonia ja ametlik järelpidu

„Euroopa Saunamaratonil Otepääl osaleb sellel aastal ligi 900 saunahuvilist. Pealtvaatajad on oodatud laupäeval kell 10.00 Otepää Keskväljakule, kus toimuvad meeleolukad stardid. Näha saab kirevaid kostüüme, toimub kohaliku toodangu müük,“ sõnas saunamaratoni korraldaja Otepää Vallavalitsuse spordinõunik Ago Arro. „Õhtul kell 19.00 ootame kõiki Otepää Spordihoonesse, kus toimub auhinnatseremoonia ja ametlik järelpidu. Retro videodiskol kütab sauna kuumaks VJ Mike Sun.“

Pealtvaatajad ja kaasaelajad on oodatud reedel ka Tõrva, kus soojendusvõistluse start saab alguse kell 18.00 Tõrva keskväljakult. Kuigi tegu on soojendusvõistlusega, näitas eelneva aasta start, et ka sel päeval kostüümides järeleandmisi ei tehta. Reedese võistluse tasuta järelpidu toimub Pubis Juudas, kuhu on oodatud pidutsema lisaks saunamaratoonlastele kõik saunasõbrad.

Euroopa Saunamaratoni põhistart antakse 3. veebruaril Otepääl. Päev varem, 2. veebruaril, toimub Tõrvas saunasõpradele peaproov, kus saunamaratoonlased saavad oma saunavormi põhivõistluseks proovile panna. Saunamaratonil osaleb kuraditosina jagu riike – Poolast, Inglismaalt, Šveitsist, USA-st, Rootsist, Soomest, Lätist, Taanist, Hollandist, Leedust, Saksamaalt, Tšehhist, Prantsusmaalt.

lustlik orienteerumismäng saunade vahel

Euroopa Saunamaraton Otepääl on veebruarikuus toimuv lustlik orienteerumismäng saunade vahel, kus tuleb läbida etteantud ajal võimalikult palju kaardile märgitud saunakohti. Võistkond on neljaliikmeline, vajalik on auto ja autojuhi olemasolu.

Saunamaratoni peaauhinnaks on Lemmik Mees OÜ kümblustünn, üllatusauhinaks on Skamet OÜ saunakeris. Lisaks jagatakse välja hulgaliselt eriauhindu.

Nagu eelnevatel aastatelgi, valivad osalejad taas oma lemmiksauna ning saunaomanikud oma lemmikvõistkondi. Valitakse välja ka parimad kostüümid.

XIII Euroopa Saunamaratoni Otepääl korraldavad Otepää vald, Otepää Sport, Tõrva vald, Otepää Kultuurikeskused, saunaomanikud koos oma toimkonnaga, vabatahtlikud.

Kui laekuvad esimesed pildigaleriid

Rein Sikk lisab juurde, et aastaga 2024 algas Eestis saunasajand, õhinapõhine ja vihalehine. Ta tervitab saunalisi ja annab teada: „Kui laekuvad esimesed pildigaleriid, on need oodatud saunalembese Maalehe aadressidele veeb@maaleht.ee ja rein.sikk@maaleht.ee

KU päevatoimetaja

One thought on “EUROOPA SAUNAMARATON PAKUB OTEPÄÄL PÕNEVUST KA PEALTVAATAJATELE”

  1. Saunaminister tänab tähele panemast ja kiidab sauna-asja ajamast. Ikka vihaga, kuid vihata!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga