VÕRUS AVATI KESKRAAMATUKOGU UUENDATUD HOONE

Võrumaa Keskraamatukogu rekonstrueeritud hoone avamine. Foto: Marianne Mett

Täna pärastlõunal avati piduliku lindilõikamise ja tänukõnede saatel rekonstrueeritud Võrumaa Keskraamatukogu hoone. Enam kui aasta kestnud ehitustööde käigus on nägusa ilme omandanud nii hoone fassaad kui ka siseruumid. Linnarahvale avab raamatukogu uksed 1. veebruaril.

„Võrumaa Keskraamatukogu renoveerimise protsess sai alguse 2018. aastal ning kuue aasta jooksul viidi ellu neli erinevat projekti. Linna märkimisväärse panuse toel on Võrus Jüri tn 54 asuv hoone muudetud energiatõhusaks ja rekonstrueeritud ning raamatukogu sisustus on kaasajastatud. Sellega on täitunud meie ühine suur ootus – linnas ja maakonnas oluline kultuuriasutus ootab taas külastajaid, lugejad ning personal saavad viimaks tegutseda nüüdisaegses keskkonnas,“ sõnas linnapea Kalvi Kõva.

Raamatukogu direktor Inga Kuljuse sõnul on töötajad rõõmsad ruumide uue ilme ja sisekujunduse üle. „Ruumid on nüüd kaasaegsed ja mööbel ergonoomiline. Meil on uuenenud küttesüsteem, mis hoiab ruumides normaalset temperatuuri ja ventilatsioon, mis tagab värske õhu juurdepääsu,“ rääkis Kuljus.

“Kolmanda korruse lugemisruumi kasepuidust riiulid ja pastelsetes toonides pehme mööbel loovad raamatutele rahuliku tausta. Siin-seal leidub mõnusaid sõbra või raamatuga koosolemise nurgakesi ja müra summutavaid tugitoole. Avakogu suurendamine andis ruumi ilukirjandusele ning võimaldas paigutada paremini teabekirjanduse kogu. Renoveerimise tulemusena saame täita paljude lugejate soovid kaugtöö ja videokoosolekute tarbeks – selleks on nüüd vaikusekabiin. Toome valguse kätte muusikakogu, mida saab muusikanurgas kuulata või koju laenutada. Lasteosakonnas püüab pilku noorteala,“ kirjeldas Kuljus raamatukogu interjööri ja uusi võimalusi.

Raamatukogu ruumide rekonstrueerimine ja sisustamine teostus paljude inimeste ja partnerite koostöös ning mitme rahastusprojekti toel. Rekonstrueerimist kaasrahastati maakondade arengustrateegiate elluviimise toetusmeetmest. Hoone energiatõhusamaks muutmist toetas Eesti riik ja hoone projekteerimist toetas Eesti Euroopa Liidu välispiiri programm.

Võrumaa Keskraamatukogu rekonstrueerimise kogumaksumuseks kujunes u 2,62 mln eurot. Ehitustöid teostas Eviko AS

KU päevatoimetaja

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga