TÄNA TOIMUVAD VÕRUS MÄRGILISE TÄHTSUSEGA SÜNDMUSED

Tõnis Mägi. Foto: Urmas Saard / Külauudised

Juba kell kümme algab Võrokõisi kongress, mis kestab viieni; järgneb Nursipalu kett rannapromenaadil. Kogunemine Võru Kreutzwaldi pargis alates kell 17, käed ühendatakse 17.45, Võrus Roosisaarel leiab aset kontsert-meeleavaldus “Nursipalu jüriöö”, mis algab kell 18 ja kestab 23-ni.

Täna toimub ajaloo esimene Võru Kongress, pärast seda inimkett Tamula rannapromenaadil ning õhtul kontsert-meeleavaldus Nursipalu inimeste ja looduse kaitseks. Protestid on suunatud harjutusvälja laiendamise vastu, mis on ebaproportsionaalselt suur ning kahjustab Lõuna-Eestit tervikuna nii elukeskkonna kui puhkusepiirkonnana.

Võrokeste kongress on pealkirjastatud „Võroke homme ja ülehomme“. Päev on pühendatud võrokeste koondamisele ja piirkonna arengusuundade üle mõtete vahetamisele. Seda tiivustab püüd oma piirkonna elukorralduses enam kaasa rääkida: tänases olukorras ei lepita Nursipalu harjutusvälja laiendamisega, mis hävitaks piirkonna elu- ja looduskeskkonna, keele- ja kultuuriruumi.

Nursipalu kett on järjekorras juba teine, ent eesmärk sama – edastada koos Toompeale oma selge seisukoht – Nursipalu harjutusvälja laiendamine meile ei sobi!

Kõik osalejad on teretulnud, eriti koos lippude ja plakatitega. Leia oma sõnumile sobiv vorm!

Kogunemine toimub kell 17—17.15 Võru Kreutzwaldi pargis, Tamula järve ääres. Sealt jagunetakse organiseeritult rahvaketiks piki promenaadi. 17.45 ühendatakse käed Nursipalu ketiks – Võrumaa rahu, ilu, inimeste ja looduse kaitseks.

Kontsert-meeleavaldusel süüdatakse jüriöö puhul lõkked ja Võrumaa toetuseks esinevad Tõnis Mägi, Mari Kalkun, Aapo Ilves, Kolumbus Kris, Kadri Laube ja Ago Niglas, Olem, Kärbikud, Sanna Sööt, Anu Taul ja mitmed teised. Sissepääs prii, kuid toetuspileti ostmine on väga oodatud. Pileti saab soetada kohapeal või fienta keskkonnas

KU päevatoimetaja