ANU TAULI ALBUMI „METSKASS” ESITLUSKONTSERT GENIALISTIDE KLUBIS

Henno Kelp, Anu Taul, Madis Meister

Laulja ja laululooja Anu Tauli autoriplaadi „Metskass“ kaua oodatud esitluskontsert täiskoosseisus bändiga toimub kolmapäeval, 29. märtsil algusega kell 19.00 Tartus Genialistide Klubis.

Anu Taul, „Metskass”, CD esikaas

Albumiesitluseks valiti teadlikult tulevane Euroopa kultuuripealinn, mis sel ja järgmisel aastal hakkab Lõuna-Eesti rikkalikku kultuuri laiemalt tutvustama. Albumiesitlusel astub Anu Taul lavale täiskoosseisus bändiga, kus teevad kaasa Lõuna-Eestiga seotud head muusikud: basskitarril Henno Kelp, akustilisel- ja elektrikitarril Madis Meister, põikiflööti mängib Emma Lotta Kiviberg ja rütmipille Margus Tammemägi.

Kontserdil kõlavad kõik lood Anu Tauli uuelt autoriplaadilt „Metskass“, mis jõudis 2022. aasta lõpus kuulajateni digialbumi ja CD-plaadina. Vinüül on praegu töös ja valmib mõne kuu pärast. Albumi lood on salvestatud, miksitud ja järeltöödeldud Tartus Ö Stuudios Martin
Kikase käe all. Vinüüli masteri tegi Lauri Liivak. Plaadiümbrise illustratsioonid joonistas Anu Taul ise, CD-ümbrisega on kaasas ka tekstivihik.

Oma värskeimat loomingut sisaldava albumiga „Metskass“ astub Anu Taul loometeel järgmise põneva sammu, katsetades ja avastades enda jaoks uusi kõlapilte nii sisult kui ka vormilt. Albumi kõik lood on Anu ise viisistanud ning sõnade autoriks on Erkki Peetsalu. Uue albumi tekstid ja nende põhjal valminud lood on sündinud Haanimaa kuplilisel maastikul ning räägivad ennekõike suhetest – suhetest loodusega ja suhetest inimeste vahel. Kogu albumi sisu ja helikeel on optimistliku ning elujaatava tooniga, aidates tuua tasakaalu praegusesse ärevasse aega.

Album „Metskass“ sisaldab 12 lugu: „Metskass“, „Vabadus“, „Miks sa maailm“, „Nagu poleks me“, „August“, „Kruusaseid teid“, „Loodetuul“, „Samblaselt asemelt“, „Lind“, „Aastaring“, „Üks udulugu“, „Ise olengi laul“.

Anu Tauli värske album rikastab Eesti muusikamaastikku uute põnevate autorilauludega ning on saanud kuulajatelt juba väga head tagasisidet. Ühtlasi on „Metskassi“ näol tegemist esimese autoriplaadiga, mis on valminud Kagu-Eesti kaugtöövõrgustikus Kupland, kuna
albumi tekstid ja kontseptsioon sündisid võrgustikku kuuluvas Haani loometares, inspireerivas kaugtööpaigas põlisel Haanimaal (vt www.haani.ee).

KU päevatoimetaja