VÄÄRIKATE VABAAJAMESS ARVATAVALT KÜMNELE TUHANDELE

Fotogalerii

Reet Linna intervjueerib Tartu Ülikooli Pärnu kolledži väärikate ülikooli projektijuhti Mari Suurvälit. Foto: Urmas Saard / Külauudised

Pühapäeval toimunud Pärnu vabaajamessil oli terve päeva arvamatult suure hulga väärikate hulgas Kuldmikrofoniga tunnustatud tele- ja raadioajakirjanik Reet Linna koos rahvusringhäälingu võttemeeskonnaga, et killukesi nähtust ja kuuldust jagada ka televaatajatega juba 26. veebruari hommiku „Prillitoosis”.

Liikumisaastale kohaselt oli palju liikumist nii kitsaks jääval Kaubamajaka pinnal, kui tantsupõrandal, kus võis nautida professionaalsusega silmapaistvaid harrastusesinejaid kui ka päris sportlikke trikke.

Kuueaastase Rose Loviise Kolga paindlik keha oli eeskujuks, innustuseks ja meeldetuletuseks väärikasse ikka jõudvatele eelikutele ja päris väärikatele, et nooruses harrastatud kehakultuuriga tasub tegeleda kogu elu nii kaua kui tervist ja elupäevi meile antud on.

Hea näide on suurepärases vormis püsiv ja noorusliku temperamendiga Sirje Soovik, kes kutsus alates neljandast aprillist igal nädalal osalema liikumisaasta kepikõnnil „Käime koos”. Kogunemised leiavad aset Pärnu rannas seene all igal teisipäeval algusega 18.00. Keppe saab kohale tulles laenutada. Liikumisaastal kutsus Soovik inimesi ka liikumisaasta reisidele, mis toimuvad maist oktoobrini jumalatosinal korral. Alustatakse Manilaiult ja lõpetatakse Pirital. Põnevust tekitab Raeküla kostüümikõnd jne.

Mai Kolossova on õpetanud-portselanimaali 25 aastat. Seenioride messil õpetab ta näpuga maalimist. Foto: Urmas Saard / Külauudised

Kaubamajaka pikal vahekäigul liikuminegi oli sportlik jalutamine, et peatuda ja uudistada kõikvõimalikke pakkumisi. Mai Kolossova viipas käega ja kutsus südamliku naeratusega lähemale astuma. Ta on õpetanud portselanimaalimist 25 aastat. Harjunud mõtte järgi maalitakse ikka pintsliga, aga seenioride messil õpetas ta näpuga maalimist ja lubas seda proovida kõigil möödujatel. Katsetada julgesid siiski suht vähesed kuigi võinuks palju enam huvilisi olla, sest Kolossova ise on portselanimaalimist õppinud kursustel Soomes, Taanis ja Norras, ning tema kogemused on suured. Huvi korral tasub astuda sisse Pärnu Noorusemajja Rohelisel tänaval.

Kuid elukestvat õppimist võimaldab ka Tartu Ülikooli Pärnu kolledži väärikate ülikool, mis tegutsenud juba tublisti üle kümne aasta. Väärikate ülikooli nõukoja liikmed jagasid huvilistele lahkelt vajalikku teavet ja projektijuht Mari Suurväli rääkis hoolika põhjalikkusega kõigest Reet Linna küsimustele vastates. Sellest kuuleb veelkord siis „Prillitoosi” saates, aga mitte ainult väärikate ülikoolist.

Huviäratav oli autorite Cadrin Lokotar ja Helina Eha raamatu “SINA. Särav. Ilus. Naine. Alati” tutvustus. Kütkestavalt särava näoga esinenud Cadrin ütles, et ilu on see, mida sa kiirgad! „Kui naised on endaga rahul ja teades, mida elult tahavad, siis on peresuhted paremad, lahutusi vähem ja lapsed tervemad.” SINA toob sinuni poolsada nippi, mille abil vananemist tagasi pöörata, stressi vähendada ja rõõmu kasvatada. Raamatust leiab põhjalikke juhiseid Zogan Facelifti näomassaažiks ja Nishihara võimlemiseks kehale. „Tuues oma ellu need kaks võluväel mõjuvat praktikat, võid vananemisele rahuliku südame, hea tervise ja särava näoga vastu sammuda, sest sinu ilu ei kao kunagi,” on Cardin veendunud ja naerab nii südamliku siirusega, et jäädki uskuma.

Seenioride viiendal Pärnu vabaajamessil Kaubamajakas. Foto: Urmas Saard / Külauudised

Joogaõpetaja ja loodusterapeut Mai-Liis Kivistik kandis kaunist lillelist peapärga. Ta usub organismi isetervenemisse, aga tema kogemuse põhjal ei tule see niisama ilma vaevata. Ühendus loodusega kujunes tal juba lapsepõlves. Oma valdkonna praeguse tasandini jõudis erudeeritud hurmava välimusega naine pideva õppimise ja muutumise teel. Õppimine ja muutumine on tema arvates nüüdses ühiskonnas edasijõudmiseks iseenesestmõistetavad tegevused. Oma töös püüab Mai-Liis jõuda täisuslikkuseni ja teeb kõik, et abisaajatelgi oleks temaga kohtumine täielik kõrghetk.

Messi korraldavad Piret Hallik-Sassi eestvedamisel Turundustugi, MTÜ Eesti Huvialaagentuur, MTÜ Galerii ja Tegevuskeskus Cental. Messi toetavad Kaubamajakas, Farmi, Kommipomm, Kadarbiku.

Urmas Saard

Samal teemal:

SEENIORID PEAVAD PÄRNUS KULTUURI- JA LIIKUMISPIDU

Pärnu seenioride vabaajamess algas ühislaulmisega

One thought on “VÄÄRIKATE VABAAJAMESS ARVATAVALT KÜMNELE TUHANDELE”

  1. Väga vahva üritus kõigile,aga meile eakatele.Jätkuvat jõudu Teile edaspidiseks!

Kommenteerimine on suletud.