ANU TAULIL VALMIS AUTORIPLAAT „METSKASS”

Anu Tauli CD „Metskass” voldiku kaanepilt on autori enda joonistatud

Laulja ja laululooja Anu Taul andis välja uue autoriplaadi „Metskass“, millel teevad kaasa mitmed Lõuna-Eestiga seotud muusikud. Digialbum jõudis kuulajateni juba novembris, aga nüüd on kättesaadav ka CD, mis valmis enne pööripäeva.

Anu Tauli autoriplaadi „Metskass“ sõnade autor Erkki Peetsalu.
Foto: Urmas Saard / Külauudised

Oma värskeimat loomingut sisaldava albumiga „Metskass“ astub Anu Taul loometeel järgmise põneva sammu, katsetades ja avastades enda jaoks uusi kõlapilte nii sisult kui ka vormilt. Albumi kõik lood on Anu ise viisistanud, sõnade autoriks on Erkki Peetsalu.

Kogu albumi sisu ja helikeel on optimistliku ning elujaatava tooniga, aidates tuua tasakaalu praegusesse ärevasse aega

Albumi tekstid ja nende põhjal valminud lood sündisid Haanimaa kuplilisel maastikul ning räägivad ennekõike suhetest – suhetest loodusega ja suhetest inimeste vahel. Kogu albumi sisu ja helikeel on optimistliku ning elujaatava tooniga, aidates tuua tasakaalu praegusesse ärevasse aega.

Albumis teevad kaasa ja aitavad omanäolist kõla anda mitmed Lõuna-Eestiga seotud head muusikud: akustilisel- ja elektrikitarril Madis Meister, basskitarril Henno Kelp, põikiflööti mängib Merike Paberits ja rütmipille Margus Tammemägi. Paaris loos teeb rütmipillidel kaasa ka Tõnis Kirsipu. Lood on salvestatud, miskitud ja järeltöödeldud Tartus Ö Stuudios Martin Kikase käe all.

Albumile „Metskass“ mahtus tosin lugu: „Metskass“, „Vabadus“, „Miks sa maailm“, „Nagu poleks me“, „August“, „Kruusaseid teid“, „Loodetuul“, „Samblaselt asemelt“, „Lind“, „Aastaring“, „Üks udulugu“ ja „Ise olengi laul“. Plaadiümbrise illustratsioonid joonistas Anu Taul ise, CD-ümbrisega on kaasas tekstivihik.

Albumi väljaandmisele andis Hooandja kaudu hoogu ligi 150 inimest. Selle tulemusena osutus võimalikuks anda välja lisaks digialbumile ka CD ning tänu toetajaskonna suurele huvile otsustati ka vinüülplaadi väljaandmine, mis ilmub 2023. aasta kevadel. „Metskass“ on CD kujul müügil Apollo ja Laseringi kauplustes ja e-poes ning digialbumina saab selle alla laadida Bandcamp’ist.

Anu Tauli värske album rikastab Eesti muusikamaastikku uute põnevate autorilauludega ning on saanud kuulajatelt juba ka head tagasisidet. Ühtlasi on „Metskassi“ näol tegemist esimese autoriplaadiga, mis on valminud Kagu-Eesti kaugtöövõrgustikus Kupland, kuna albumi tekstid ja kontseptsioon sündisid võrgustikku kuuluvas Haani loometares, inspireerivas kaugtööpaigas põlisel Haanimaal.

Allikas: @maailmad.ee

KU päevatoimetaja

Share via
Copy link
Powered by Social Snap