RAEKÜLAS LAULDI JÕULULAULE

Fotogalerii

Jõululaulude ühislaulmine Raeküla Vanakooli keskuse aulas.
Foto: Urmas Saard / Külauudised

Tänasel jõululaupäeva eelsel õhtul toimus Pärnus Raeküla Vanakooli keskuse aulas ammuseks traditsiooniks kujunenud tava järgi taas jõululaulude ühislaulmine, mis leiab aset Pärnu Y-klubi ja kohaliku EKEK Barnabase koguduse ühisel vedamisel.

Esmalt luges Barnabase koguduse preester Thomas Johannese evangeeliumist Jeesuse tulekust maailma: 1 Alguses oli Sõna ja Sõna oli Jumala juures ja Sõna oli Jumal. 2 Seesama oli alguses Jumala juures.3 Kõik on tekkinud tema läbi ja ilma temata ei ole tekkinud midagi. Mis on tekkinud 4 tema kaudu, oli elu, ja elu oli inimeste valgus.5 Ja valgus paistab pimeduses…

Oh sa õnnistav, oh sa rõõmustav püha, kallis jõuluaeg

Eeslauljatena laulsid kitarrimängu saatel Aet Marliise Eriste ja Adele Sillat. Lauldi: „Neil karjastel väljal vist mure on käes…”, „Sind tervitame jõululaps…”, „Oh sa õnnistav, oh sa rõõmustav püha, kallis jõuluaeg. Kristus on sündinud…”, „Oh tulge, kõik usklikud laulge kiituslaule…” ja palju teisi rohkem või vähem kuuldud laule.

Hannah Lind, Lapse jõulusoov. Foto: Urmas Saard / Külauudised

Piia Karro-Selg luges vaheldumisi paari-kolme laulu järel neljal viimasel aastal toimunud Pärnu linna ja maakonna jõululuuletamise konkursile esitatud luulet. Seda on ta žürii liikmena teinud tänavu kõigil eelnevatel adventpühade kogunemistel. Tänast luulevalikut esitades luges Piia Karro-Selg ka oma lemmikut. Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumi õpilane Hannah Lind oli möödunud aastal 12-aastane ja õppis 6. klassis, kui kirjutas luuletuse pealkirjaga „Lapse jõulusoov”. Hannah tuli 2021. aastal 4.-9. klassi vanuserühmas teisele kohale.

Peavõiduks oli suur võrgutäis kartuleid

Samas viidi läbi Pärnu Y-klubi heategevusloterii, milles osalesid Raeküla Vanakooli keskusele bussi soetamise toetuseks panustanud inimesed. Peavõiduks oli suur võrgutäis kartuleid, mille viis koju Gerallt Rhun.

Urmas Saard

Samal teemal:

NELJANDAL ADVENDIL IMETLETI NOORTE ÜLIANDEKAT LUULET, KUULATI LAULE JA JUMALA SÕNA

ESIMESEL ADVENTPÜHAL TUNNUSTATI TUBLISID RAEKÜLA HEAKS TEGUTSEJAID