ESIMESEL ADVENTPÜHAL TUNNUSTATI TUBLISID RAEKÜLA HEAKS TEGUTSEJAID

Raeküla tunnustatud kodanikud aastal 2022. Foto: Urmas Saard / Külauudised

Täna toimus Pärnu linna Raeküla linnaosas esimese advendi installatsiooni avamine koos väikese kontserdi ja Raeküla hea kodaniku tiitlite väljaandmisega.

Avatud installatsiooni tutvustuseks ütles EKEK kohaliku Barnabase koguduse preester Thomas, et tänase päeva sõnumiks on üle maa kõikides kristlikes kirikutes ja kogukondades lootus. Preester luges Luka evangeeliumist Ristija Johannese ettekuulutuse lugu. Installatsioon on huvilistele avatud ööpäeva ringselt. Taustaks õueraadios mängiv jõulumuusika ja täistundidel isa Thomase temaatiline sõnum. See jääb avatuks kuni järgmise aasta 15. jaanuarini.

Pühade ootuse avasid kaunite lauludega Aita Kaaveri laululapsed Merileen ja Klaara-Loore Meras ning Maarit Juhkamsoo Endla Murdi laulustuudiost.

Tänavu jagati välja kaheksa tiitlit, mille üleandmist austas oma kohalolekuga Pärnu abilinnapea Ene Täht. Iga aunimetuse saajat tutvustas eraldi selle esitaja.

Raeküla noor kodanik 2022 tiitli saajaid oli kolm: Villem Kiviselg, Hannes-Martin Jõesaar ja Liis-Marii Nõmm, kes elab väljapool Raeküla Toris. Esimese esitas noorsootöötaja Ave Teeääre, teise Piia Karro-Selg ja kolmanda Marina Mesipuu Rhun.

Hannes-Martin on käinud keskuses nii noortekas kui sündmustel abis juba pikemat aega. Ta on väga abivalmis ja tubli ka loomingulistes ülesannetes, olles leiutaja taibuga. Hannes toetab väiksemaid – näiteks saadab pimedal ajal bussile. Ta osaleb tegevustes ja on hea kaasamõtleja. Vahva sõber!

Villem on tähelepanelik ja tubli. Kui midagi lubab, siis teeb. Noortekas saab teiste lastega hästi läbi, julgeb ise mõelda ja oma ideid elluviija. Ta on alati heas tujus.

Liis-Marii on alati valmis vabatahtlikuna appi tulema erinevatele sündmustele. Ta on valmis kaasa mõtlema selles, kuidas saab teistele noortele pakkuda erinevaid tegevusi. Ta on osalenud mitmes noorte omaalgatuslikus projektis. Liis-Marii on valmis panustama Raeküla kogukonda, kuigi ise elab Toris.

Tiitli “Raeküla hea kodanik 2022” pälvisid kolm väljavalitut. Marko Kahre teeneks on olnud esimese Vanakooli Rocki eestvedamine. Tema esitas Piia Karro-Selg. Kristi Raidla leidis tunnustamist Pärnu esimese koduaia kabaree ja teiste omanäoliste Vambola 5 sündmuste korraldamise eest. Esitajaks oli Mikko Selg. Marina Mesipuu-Rhun pävis austava tunnustuse linnaosas innuka toimetamise ja Vanakooli keskuse arendamise ning põlvkondadeülese linlaste toetamise eest. Aktiivse naise esitasid tunnustamiseks Inga ja Ilmar Mänd.

kaks Aukodanik nr 1/2022 tiitlit

Veel anti välja kaks Aukodanik nr 1/2022 tiitlit. Esmalt sai selle Tiiu Roodus – Erich Rooduse nimelise kutsehariduse stipendiumi väljatöötamise ja täiendavate annetuste ning pikaajalise kogukonna toetamise eest. Esitaja oli Piia Karro-Selg.

Seejärel kuulutati välja teinegi Raeküla aukodanik nr 1/ 2022, mille omanikuks sai paraku postuumselt Erich Roodus – mees, kes on olnud kutsehariduse stipendiumi asutaja. Suure heategijast mehe esitaja oli Inga Mänd.

Kõigile tunnustuse saajatele kingiti Daugavpilsi käsitöömeistri Tatjana Sorokina taaskasutusmaterjalidest valmistatud maskott-rotid. Lisaks kingiti pärjatutele Raeküla aukodanik Johanna Grauverki maal. Kunstniku tahtel ei või tema maale müüa. Neid tohib üksnes kinkida. Grauverk on vabakutseline loovisik, kelle loomingusse kuulub enam kui kolmsada erinevas tehnikas kunstiteost ja rohkelt luulet. Praegu näeb tema maale Leedu väikelinna Vievise kultuurimajas avatud näitusel.

Urmas Saard