US REAL ESTATE ISTUTAS ÜMBER AHTRI KRUNDIL KASVANUD TOSINAMEETRISED KUUSED

Ahtri tänav 6 kinnistult kuuskede ümberistutamine Tallinna loomaaeda.
Foto: US Real Estate

US Real Estate rajab Ahtri tänav 6 kinnistule uut büroohoonet Golden Gate ja seetõttu tuli 7 kõrge väärtusklassiga 12-meetrist serbia kuuske ümber istutada uude asukohta. Kaks puud viidi Park Tondi kinnistule FORUS Spordikeskus Tondi kõrval olevasse parki ja viis puud Tallinna Loomaaeda.

„Soovime oma kinnisvara arendada võimalikult keskkonnasõbralikult ja iga ehitus ei pea tähendama kohe raiet, mistõttu oli meile oluline pakkuda krundil olnud kaunitele kuuskedele elu uues asukohas,“ ütles US Real Estate ehitusdirektor Tarmo Pohlak. „Ahtri tänava krundile loome uue haljastusprojekti, kuhu tulevad linnaruumi sobituvad uued puud.“

12-meetriste serbia kuuskede ümberistutamise eeltingimuseks on puude asjatundlik väljakaevamine. Kuused tuleb võtta olemasolevast kasvukohast välja võimalikult suure, kuid transportimist võimaldava juurepalliga, kus mullapalli horisontaalne läbimõõt on vähemalt kaks meetrit ja kaeve sügavus vähemalt üks meeter.

„Serbia kuused on aga ümberistutamiseks väga kapriisne puuliik ja nad vajavad peale istutamist korralikku ning asjatundlikku hooldust,“ lisas Tarmo Pohlak. „Tellisime kõrgete puude ümberistutamiseks Leedust spetsiaalse tehnika, sest Eestis ja Lätis sellist manöövrit võimaldavat masinat ei ole.“

„Meil on rõõm, et viis serbia kuuske toodi just Tallinna Loomaaeda, kus nad sobituvad kenasti sel aastal Eesti Kunstiakadeemia keraamika osakonna tudengite poolt rajatud mammuti skulptuuriga,“ ütles Tallinna Loomaaia peaaednik Hannes Maripuu.

US Real Estate ostis Ahtri 6 kinnistu 2021. aasta lõpus ja rajab sinna Tallinna ühe silmapaistvama büroohoone Golden Gate. Selleks lammutati Ahtri tänava kahe sõidusuuna vaheline angaar ja endine autopesula. Krundile jäävad püsti ajaloolised müürid ning korsten, mis arhitektuurselt seotakse uue hoonega. Golden Gate hoone valmib 2024. aasta lõpus.

Golden Gate büroohoone ehitamisel on oluliseks väljakutseks olla vastavuses LEED sertifitseerimise nõuetega, et uue büroohoone projekteerimisel, ehitamisel ja hooldamisel järgitaks keskkonnasäästu ning säästva arengu põhimõtteid.

US Real Estate on Urmas Sõõrumaale kuuluv kinnisvaraettevõte, mille portfellis on üle 115 000 m2 üüritavat pinda ja üle 200 000 m2 arenduses olevat pinda. Ettevõte omab äri-, haridus- ja spordikinnisvara ning arendab terviklikke äri- ja elukeskkondasid, sh Patarei Merekindlus, Golden Gate, Park Tondi, Rotermanni kvartal. Ettevõtte kinnisvaraportfelli koguväärtus on üle 350 miljoni euro.

KU päevatoimetaja