PÜHAPÄEVAL PEETI TEIST PÄRNU KIRJANDUSFESTIVALI

Fotogalerii

Moderaator dramaturg Ott Kilusk ja Pärnu kirjanik Villu Kangur.
Foto: Urmas Saard / Külauudised

Pärnu Kirjandusfestival, mida mullu Pärnu linna kultuuripreemiaga pärjati, toimus taas. Sedakorda siis Koidula muuseumi asemel Koidula pargis.

Pühapäeval, 21. augustil, keskpäevast keskööni täitus Pärnu südalinnas Koidula park ja selle ümbrus hea eesti keele, mõnusa eesti kirjanduse, laulude ja muusikaga. Esinesid Naised Köögis, Lonitseera, Baaba ja Ka, Singer Vinger.

Toimusid mõttekojad, mille teemaks ja osalejateks Eesti kirjandusfestivalid, mida meil maist septembrini koguni seitse ja kultuuriajakirjad. Koidula juures avanes võimalus näha paljusid kirjanikke, kellega vahetada mõtteid või teha seda kohtumistel tuttavatega omavahel.

Alal „Laps loeb!” kohtuti Mika Keräneni ja Leelo Tunglaga, lisaks Jüri Vlassovi lapsepõlve lemmikraamatutega.

Alal „Keel loeb!” nägi ja kuulis võrukeelseid kirjanikke Kauksi Üllet ja Contrat, kodanikunimega Margus Konnula. Aset leidsid tartu- ja võrukeelse kirjanduse ettelugemised.

Alal „Noor loeb!” olid noortekirjanikud Lauri Räpp ja Urmas Vadi ning Sütevakast sirgunud kirjanikud Indrek Koff ja Tuuli Velling.

Alal „Pärnu loeb!” toimusid kohtumised pärnakatest kirjanike Piret Tali ja Villu Kanguriga ning tänaste Pärnu kirjanike etteasted.

Toimus kirjastuste raamatulaat. Oma telgiga oli kohal LC Pärnu Koidula.

Johannes Vares Barbaruse kunagises kodus aadressiga Nikolai 28 kõneles kirjandusteadlane, raamatu “Euroopa, esteedid ja elulähedus. Johannes Semperi ja Johannes Barbaruse kirjavahetus 1911–1940” toimetaja Marin Laak. Johannes Semperi ja Johannes Vares Barbaruse teineteisele saadetud kirju lugesid Kaili Viidase valikul ja lavastatusel Märt Avandi ning Indrek Taalmaa.

Festivali korraldajad on MTÜ Pihlakse, Pärnu Muuseum, Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasium ja paljud teised.

Korraldaja Merle Jantsoni hinnangul oli tosin tundi ööpäevast täidetud parimal viisil mõtestatud suurepärase eesti keele, kirjanduse, kirjanike, muusika ja teatriga. Põhjalikuma teabe saamiseks võis jälgida PKF-i lehte Facebookis.

KU päevatoimetaja