FOLGILINNALE SÜLETÄITE KAUPA LÕNGAPALLE

Lõngapallikesed Nõmme pärimuskoolist. Foto: Katarina Tallermo

Viljandi pärimusmuusika festivali lõngapallikeste kogumise aktsioonile saadeti üle 1500 lõngapalli, mida kasutatakse festivali ala kaunistamiseks.

Kiri Nõmme pärimuskoolist. Foto: Viljandi folk

Aktsioon osutus üle ootuste populaarseks, käsitööhuvilised koondusid pehmete pallikeste meisterdamiseks eakatekodudes, koolides, käsitööklubides, noortekeskustes ja mujal. „Südamesse läksid saadetised, mille olid teinud näiteks vanaemad koos lastelastega või siis siinsed ukraina noored,“ kommenteeris festivali peakunstnik Triin Amur. Ukrainale avaldasid paljud lõngapallide meisterdajad toetust värvivalikuga, tehes oma pallikesed kollast ja sinust värvi kombineerides. Et sellisel käsitööl on ka teraapiline moment, sellest andsid tunnistust saadetised, mis tulid näiteks Jämejala psühhiaatriahaigla patsientidelt või erivajadustega noortelt.

Festival tänab südamest kõiki, kes aitasid seeläbi kaasa rohelise festivali tegemisele. Kunstitoimkond on hetkel ametis värvilistest pallikestest ja lilledest koosnevate kaunistuse loomisel, tänavune festival tõotab tulla värvikirev ja hubane.

Keskkonnasõbralikkus ja taaskasutus on Viljandi pärimusmuusika festivali korraldamisel väga tähtis. Sarnaselt eelmisele aastale kasutatakse ka tänavu pandinõusid ja sorteeritakse prügi, uuendusena saadakse lastealal elekter päikesepaneelidest ning sealsamas saab päikeseenergiaga ka oma mobiili laadida.

Dekoratsioonide loomisel arvestatakse väärtustava taaskasutuse ja nulljäägilise disainipraktika põhimõtetega. “Kasutame pea ainult jääkmaterjale, suurem osa neist on tulnud ettevõtetelt, kes soovivad oma tootmisjääkidele keskkonnasõbralikumat lahendust leida,” lisas Triin Amur. “Dekoratsioonide valmistamisel arvestame, et kasutusperioodi lõpus oleks loodud elemendid ja materjalid taaskasutatavad.“

KU päevatoimetaja