MILLEST EESTIS LIIGA VÄHE KÕNELDAKSE?

Paide Arvamusfestival toimub 2021. aasta 13.-14. augustil. Foto: Urmas Saard / Külauudised

Üheksandat korda toimuva Arvamusfestivali ideekorje toimub 1.-14. märtsil. Tänavu viskas korraldusmeeskond õhku küsimuse: “Millest Sinu arvates Eestis liiga vähe räägitakse?”

Taas kutsutakse Eesti inimesi esitama mõtteid, mille üle võiks suvel Paides toimuval Arvamusfestivalil põhjalikumalt arutleda. Küsimuse näol ei ole tegemist küll peateema, vaid siira huviga. Alanud kuul on kõigil huvilistel kaks nädalat aega esitatav idee läbi mõelda ja täita ideekorje ankeet festivali kodulehel.

Esitatud mõtteid hindab Arvamusfestivali korraldusmeeskond. “Et programm tuleks võimalikult hea, küsime rohkem infot, kui arutelu võimalikku pealkirja. Ootame, et esitajad oleksid mõelnud vormile, kõnelejatele, kes aitaksid tõstatatud teemat mitmest vaatenurgast avada, ja sellele, et arutelu oleks külastajate jaoks huvitav, uudne ja kaasav,” räägib Arvamusfestivali eestvedaja Kaspar Tammist. “Nagu ikka, ootame ideekorjesse tasakaalustatud ideid igast eluvaldkonnast, kõigilt esitajatelt.” Märtsi lõpuks on selged need ideed, millega esitajad ning Arvamusfestivali meeskond tööle hakkavad, et juulikuu alguses programm välja kuulutada.


Arvamusfestival toob juba 2013. aastast augusti teisel nädalalõpul Paidesse kokku Eestist ja maailmast hoolivad inimesed erinevatest kogukondadest, et luua aruteludega paremat arusaamist iseendast, üksteisest ja maailmast. Tänavune Arvamusfestival toimub 13.-14. augustil.

Idee esitamiseks külasta https://arvamusfestival.ee/ideekorje/

Arvamusfestivali toetavad Paide linn, Järvamaa Omavalitsuste Liit, Politsei- ja Piirivalveamet, Riigikantselei, Euroopa Komisjoni esindus Eestis, Telia Eesti AS, Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis, Rud Pedersen Public Affairs, Euroopa Parlamendi Büroo Eestis, Kodanikuühiskonna Sihtkapital, Aktiivsete Kodanike Fond ning Rakenduskõrgkoolide Rektorite Nõukogu. Arutelukultuuri aitavad arendada SpeakSmart ja Eesti Väitlusselts.

KU päevatoimetaja