AJAKIRJANDUSE STIPENDIUMILE VÕIB KANDIDEERIDA KUNI REEDENI

Hans H. Luik, SA Oivaline Ajakirjandus üks asutajaid ja rahastajaid. Foto: Urmas Saard / Külauudised

Mullu detsembris asutatud sihtasutuse Oivaline Ajakirjandus esimesele stipendiumile saab kandideerida järgmise nädala reedeni ehk 12. veebruarini. Stipendiumi suurus on 3000-5000 eurot.

„Eesti mõistes unikaalse stipendiumi eesmärk on võimaldada luua ajakirjanduslikku sisu, mis nõuab autoritelt tavapärasest rohkem aega ja pühendumist. Sündivad lood võiksid muuta Eesti läbipaistvamaks, õiglasemaks ja targemate kodanikega riigiks,“ ütles Oivalise Ajakirjanduse juhatuse liige Mari-Liis Rüütsalu.

Ta rõhutas, et osalema pole oodatud mitte üksnes ühe kindla väljaande juures töötavad professionaalsed ajakirjanikud, vaid head lugude jutustajad laiemalt, olgu kirjas, pildis või videos. Samuti oodatakse kandideerima oma valdkonda süvitsi tundvaid eksperte ja aktiviste.

„Kandideerida võib üksinda, aga oodatud on ka konsortsiumid, mis koosnevad näiteks ajakirjanikust, teadlasest ja videoloojast. Kõik ülejäänud kombinatsioonid on samuti oodatud. Kutsume üles julgesti kasutama ka audiovisuaalseid võimalusi lugude jutustamiseks,“ lisas Rüütsalu.

Sihtasutus ootab lugude projekte viiel erineval teemal: vaimne tervis Eestis, venelaste paralleelmaailm, lõputu ääremaastumine, mis saab inimestest, kel pole midagi teha ja laste vaesus. Stipendiumi suurus on sõltuvalt teemast 3000-5000 eurot.

Stipendiumile kandideerimiseks tuleb esitada projekt, kus taotleja kirjeldab ühel A4l plaanitava ajakirjandusliku uurimuse sisu, eesmärki, kasutatavaid formaate ja plaanitavat eelarvet. Samuti tuleb kirjeldada millal, kus ja kuidas võiks koostatav materjal ilmuda. Lugude esmaavaldamise koht on Ekspress Meedia ASi või Õhtuleht Kirjastuse ASi väljaanded.

SA Oivaline Ajakirjandus asutajad on Hans H. Luik, Viljar Arakas ja Siim Tuisk. Sihtasutuse juhtkonda kuuluvad lisaks Rüütsalule veel Delfi ja Eesti Päevalehe peatoimetaja Urmo Soonvald ja Õhtulehe peatoimetaja Martin Šmutov, kes valivad ühtlasi välja ka stipendiumi saajad.

Ajakirjandusstipendiume rahastavad Hans H. Luik, Raul Kirjanen, Viljar Arakas ja Hugo Osula perekond. Ajapikku on toetajaid veelgi juurde tulemas.

Täpsema info kandideerimistingimuste kohta leiab kodulehelt

KU päevatoimetaja

Share via
Copy link
Powered by Social Snap