SIBULATEEL AVATAKSE PUHVETID JA SELGUB SIBULAPIRUKAMEISTER

Sibulatee 2020. aastal. Foto: Ahto Sooaru

Laupäeval, 12.septembril, toimub viiendat korda Sibulatee puhvetite päev, mil uksed avavad 20 puhvetit. Samal ajal valitakse Sibulatee piirkonna parim sibulapirukameister, kes terve järgneva aasta austavat tiitlit kannab.

Parimat sibulapirukameistrit valitakse Sibulateel teist korda. Eelmisel aastal oli žürii ees ligi kakskümmend pirukat, mille põhiliseks komponendiks oli kohalik kuulus peipsi sibul. Põnevas lõpuheitluses selgus parim pirukas, mille küpsetas Natalja Rästas. MTÜ Sibulatee eestvedaja Liis Lainemäe sõnul on sibulameistri tiitel hea stardipunkt alustamaks ettevõtlusega: „Aasta jooksul on Natalja tiitli toel saanud palju uusi pirukaarmastajatest kliente, kes on seda spetsiaalselt Kolkjasse maitsma sõitnud. Sel aastal on Natalja oma perega avamas ka ametlikku puhvetit, seega saavad puhvetite päeva külalised proovida eelmise aasta parima meistri sibulapirukaid“.

Sibulatee puhvetite päeva ootavad pikisilmi kõik kakskümmend puhvetipidajat – soov pakkuda oma parimate retseptide järgi valmistatud toite ning näidata siinset viljet ja tavasid külalistele on suur. Puhvetite hulgas on külalistele nii vanu häid tuttavaid kui uusi ja väga huvitavaid. Puhvetid paiknevad kogu Sibulatee piirkonnas ning on avatud kella kümnest kella kuueni õhtul.

Sibulatee 2019. aastal. Foto: Ahto Sooaru

Erilisemad maitseelamused ootavad näiteks Pullitalli puhvetis, kus pakutakse kaerakilet, Latika puhvetis ootab sööjaid tindisupp, Kokora Perenaiste puhvetis aga sibulajäätis. Lastele on Nina külas Kalamehe puhvetis korraldatud aardejaht, elavat muusikat on Kargaja kuke puhvetis, Kivi kõrtsus, Kokora puhvetis. Lümati külas Semude juures saab suisa ise kaasa laulda. Silmailu pakutakse Varaka Mammi puhvetis ja Peipsimaa Prääniku talu aias, ise saab käed külge lüüa õpitubades Kolkjas Tädi Šura puhvetis. Teistmoodi elamused ootavad Savastveres Koolituste puhvetis, kus täistundidel toimuvad koolitusampsud. Õhtu lõpetab ekstaatilise tantsu pidu Turgi talu tervisepuhvetis.

Puhvetite päev toimub iga ilmaga, selga sobivad riided ja igaks juhuks kaasa vihmavari. Küll panevad korraldajad südamele kodust mitte välja tulla haigustunnustega või juhul kui ollakse kokku puutunud viirushaigetega. Sibulatee puhvetite päev toimub ka järgmisel aastal.

Parim sibulapirukameister selgub 12.septembril kella 12 ajal Peipsimaa Külastuskeskuses Kolkjas.

Lisainfo kogu sündmuse kohta: https://www.sibulatee.ee/uritused/sibulatee-puhvetite-paev-2020/

Liis Lainemäe

Sibulatee eestvedaja