Üle 100 foto: TIMMO JERET ÜLLATAS JULGEMAIDKI ENNUSTAJAID

Timmo Jeret, Viienda Uhla-Rotiküla jooksu võitja. Foto: Urmas Saard / Külauudised
Anu Piiroja. Foto: Urmas Saard / Külauudised

Viiendal Pärnumaa Uhla-Rotiküla jooksul läbis välejalg Timmo Jeret 10,64 kilomeetri pikkuse raja ajaga 00:36:53, mis oli oluliselt kiirem kui ükski ennustaja julges enne starti arvata. Heade tulemustega paistsid silma klubi Anu Jooksutrennid jooksjad.

Timmo Jereti finišeerumise järel pidi ootama järgmise jooksja jõudmist Raeküla staadionile kolm minutit ja 50 sekundit, sest teiseks jooksnud Martin Tarkpea ajaks mõõdeti 00:40:03. Eeljooksja suhtes 13 sekundilise vahega finišeerus kolmandana Alari Lumberg tulemusega 00:40:16. Mõlemad mehed on klubist Anu Jooksutrennid.

Ka naiste paremikku esindas klubi Anu Jooksutrennid. Kolmeteistkümnendana lõpetanud Anu Piiroja oli naistest esimene ajaga 00:44:07. Naiste arvestuses teiseks jooksis ajaga 00:45:42 Mirtti Verbitskas. Kätlin Maiste aeg oli 00:49:44.

Ühtekokku startis Uulu staadionilt 149 inimest, kelle hulgas oli 135 jooksjat ja 14 kõndijat. Lisaks pikamaajooksule toimusid mõlemal staadionil ka traditsioonilised lastejooksud. Raekülas lippas 62 ja Uulus 53 last. Nii saadi kõiki kokku liites osalejate üldarvuks 264.

Pärnumaa Spordiliidu endine pikaaegne tegevjuht Kaiu Kustasson ütles Uulu staadionil vahetult enne starti, et tal on siiralt halb täna seista jooksma asujate ees ja läkitada neid suvekuumuses pikale teekonnale jooksma. Aga ta viitas sellelegi, et osa inimesi tähistavad tänast päeva ka teisiti. „Täna keegi viigib pükse, keegi triigib kleiti või teeb midagi muud ettevalmistavat, et minna taasiseseisvumispäeva presidendi vastuvõtule. Mina spordiinimesena – näete, minul on ka number – järgnen teile kõige viimasena, et lisada indu või muul kombel ergutada kiiremale käigule. Ütlen: tore, et see traditsioon jätkub. Olge vastupidavad.”

Päeva heaks kordaminekuks andis oma panuse 55 vabatahtlikku abilist. Nende hulgas oli jumalatosin Pärnu Y-klubi liiget. Sportliku päeva peakorraldaja Piia Karro-Selg ütles, et kahjuks juhtus ka üks rajalt eksimine. „Tähendab, et peame järgmisel aastal veelgi hoolsamalt rada tähistama. Ehk siis, meil on jätkuvalt arenguruumi ja õppimiskohti,” lausus Karro-Selg.

Urmas Saard