MAILIS REPS: KOOLIDES JÄTKUB DISTANTSÕPE

Seoses lõppenud kevadise koolivaheajaga ja esmaspäevast algava õppetööga tegi Haridus- ja teadusminister Mailis Reps pöördumise õpetajate, õpilaste ja lapsevanemate poole.

Sindi gümnaasium. Foto: Urmas Saard
Sindi gümnaasium. Foto: Urmas Saard

[pullquote]Kahtlemata on õpetajad olnud eriolukorra ajal erakordselt tublid[/pullquote]Minister kordas varem öeldut, et kui pärast 15. maid osutub kontaktõpe osaliselt võimalikuks, ei tähenda see kindlasti korraga kõigi laste koolidesse minekut. Enamike õpilaste jaoks lõpeb õppeaasta distantsõppel. „Silmast-silma kohtumisi õpetajatega tuleb võimaldada eelkõige neile, kel seda kõige enam vaja: abiturientidele, põhikoolilõpetajatele ning lisatuge vajavatele õpilastele.”

Repsi sõnul on distantsõppe nädalatel palju suheldud nii koolide, koolipidajate kui ka lapsevanematega. „Saadud tagasiside põhjal julgen öelda, et distantsõpe toimib üle ootuste hästi: õppevahendid ja -keskkonnad on harjumuspäraseks muutunud ning töörütm välja kujunenud. Näeme üha enam, et distantsõppe õnnestumisel on ülisuur roll suhtlemisel ning kooli-kodu avameelsel infovahetusel.” Vajadusel palub ta võtta ühendust ministeeriumi infotelefonide või e-posti kaudu, et aidata üheskoos lahendust leida.

„Kahtlemata on õpetajad olnud eriolukorra ajal erakordselt tublid. Tunnustagem neid südamega tehtud töö eest!”

Minister julgeb arvata, et ühisel distantsõppe kogemusel on suur mõju haridussüsteemile. „Oleme saanud kõik õppida palju uut ning näha, kuidas on võimalik teha tööd ka väljaspool koolimaju. See on olnud pealesunnitud, kuid õpetlik võimalus, mis aitab kujundada individuaalseid õpiteid ja rikastada igapäevast õppetööd.”

Print

 

KU päevatoimetaja

Share via
Copy link
Powered by Social Snap