E-VÕISTUMÄNGIMISEL OSALEB 68 LAST

Võistumängimine toimub sel aastal juba 12. korda, esimest korda aga Interneti vahendusel ehk e-Võistumängimise nime all. Sel aastal teistsugustes tingimustes peetavale võistlusele saatis oma võistlusvideod 68 osalejat.

Võistumängimine 2019. Foto: autor Ako Lehemets
Võistumängimine 2019. Foto: Ako Lehemets

Võistumängimise peakorraldaja Margit Kuhi on nii suurest osalemishuvist üllatunud. „See on täitsa uskumatu! Formaat on ju esmakordne ja hetkel keerulised ajad ning lastel ja vanematel kodus palju koolitöödki teha. Nii olime valmis selleks, et osalejate videosid laekub vaid mõni. Seda rõõmsamad ja tänulikumad oleme, et osalejaid on nii nii palju. See arv on samas suurusjärgus, kui oli osalejaid eelmisel aastal Viljandis,” räägib Kuhi.

E-Võistumängimine erineb varasematest Võistumängimistest selle poolest, et konkursil osalemiseks oli vajalik kohale tulemise ja publikule esinemise asemel saata kaks pärimusmuusika lugu salvestatud videotena. Üks lugudest peab pärinema esitaja kodukandist või -maakonnast või olema muud moodi mängijaga seotud, teine võib olla vabalt valitud pärimusmuusika pala.

E-Võistumängimisele saadetud videod on tänaseks kõigile vaatamiseks üles laetud Eesti Pärimusmuusika Keskuse YouTube’i kanalile. „Oli küll paar last, kelle vanemad ei soovinud, et me videod avalikku keskkonda üles laeme. Arvestasime sellega ja nii näevad neid videosid vaid žüriiliikmed,” ütles Kuhi.

Videod saadetakse täna eelvaatamiseks ja -hindamiseks Võistumängimise žüriile, mis koosneb suurepärastest muusikutest, muusikapedagoogidest ja pärimusmuusika asjatundjatest. Nii kuuluvad žüriisse näiteks pärimusmuusik Villu Talsi, helilooja Timo Steiner, Mooste rahvamuusikakooli juht Krista Sildoja, laulja Maarja Soomre ja teised. E-Võistumängimise päeval koguneb žürii Interneti vahendusel ja vaidleb selgeks parimatest parimad.

Sel korral on Võistumängimisel avatud ka publikuhääletus ja valitakse publiku lemmik. Selleks pole tarvis teha muud, kui külastada Eesti Pärimusmuusika Keskuse YouTube’i kanalit ning vajutada enim meeldinud osaleja video all „meeldib” nuppu. Oma lemmiku poolt hääletamine lõpeb 17. aprillil kell 13.00. Kõik võitjad ja vanusegruppide parimad hõigatakse žürii poolt reaalajas välja Eesti Pärimusmuusika Keskuse Facebooki lehel 17. aprillil algusega kell 15.00.

Konkursi parimad saavad võimaluse üles astuda Viljandi pärimusmuusika festivalil. Võistumängimise eripreemiad saadavad potentsiaalikad noored suvistesse ETNO laagritesse, lisaks saavad iga pilli- ja vanusegrupi parimad ühe pillitunni mõnelt žüriiliikmelt.

Print

 

 KU päevatoimetaja

 

Samal teemal:

2019. a Võistumängimise võitja Herbert Konnula. Foto Ako Lehemets

 

 

 

SUUR ÜLERIIGILINE VÕISTUMÄNGIMINE TOIMUB VIRTUAALSELT