Võru linn sai Pargikodu

Võru linnas avati täna, 14. veebruari pärastlõunal pidulikult värskelt remonditud eluruumi tagamise teenuse maja ehk Pargikodu, kus praegu on leidnud endale kodu kaheksa eakat linnakodanikku.

Võru linnapea Anti Allas avab pidulikult Pargikodu
Võru linnapea Anti Allas avab pidulikult Pargikodu

[pullquote]teine korrus on katusekorrus ja vajab elamiskõlblikuks saamiseks suuremat investeeringut[/pullquote]„Üks Võru linna auväärne – 1896. aastal valminud maja on saanud endale taaskord uue väärika sisu ja hingamise. Selliseid pansionaaditüüpi maju on tulevikus Võrru palju vaja. Linn kavatseb koos ettevõtjatega selle eest seista. Maju, kus eakal inimesel on oma tuba ja sotsiaalne võrgustik ümberringi, et ennast vanaduspõlves turvaliselt ja väärikalt tunda,“ ütles linnapea Anti Allas avamisel.

Hetkel on kasutuses hoone esimene korrus, kus asuvad kaheksa üheinimese ja kaks kaheinimese eluruumi, ühiskasutuses köök, sanitaarruumid ja hooldustöötaja tööruum. Hoone teine korrus on katusekorrus ja vajab elamiskõlblikuks saamiseks suuremat investeeringut, kuid sinnagi on võimalik tulevikus ehitada vähemalt 12 inimesele eluruumid. Linnapea Anti Allase sõnul soovib linn tulevikus lisaks linna vahenditele kaasata ka programmide toetusvahendeid.

Hoone 1. korruse ruumide remont, mõne ruumi ümberehitus ja maja sisustamiseks kulus linnavalitsusel ca 20 000 eurot. Vajalikud ümberehitused algasid möödunud aasta detsembris ja paljude inimeste ühise jõupingutusega sai elanikud kolida Pargikodusse jaanuari lõpus.

Esimesed elanikud kolisid Nöörimaa Tugikodust, kus vabanesid seeläbi mitmed eluaseme tagamise teenuse elamispinnad, mis annab omakorda võimaluse uusi hädasolijaid aidata.

Hoone sai linn riigilt otsustuskorras tasuta võõrandamise teel.

Marianne Mett
Võru linnavalitsuse avalike suhete spetsialist