Sangastes istutatakse 100 tamme

19. mail algusega kell 11.00 toimub Sangaste Tammepargis tammede istutamine ja lustlik ülevallaline perepäev koos moedemonstratsiooni, ansambli ja piknikuga. Tammesid võivad tulla istutama kõik soovijad.

Sangaste Tammepargi ala Foto Timo Arbeiter
Sangaste Tammepargi ala. Foto: Timo Arbeiter

Tammed istutatakse Eesti Vabariigi 100. aastapäeva auks ning iga tamme külge pannakse ka istutaja nimi.

Sellega aga ei piirduta – pärast tööd peetakse üheskoos maha üks tore perepidu. Päeva juhib lustlik vanatädi Loreida Võrumaalt, muusikaga vürtsitab päeva Ervin Lillepea ansambliga Kruiis, toimub Otepää noorte moedemonstratsioon ning pannkoogid küpsetavad külalistele Otepää Kinnaspunkti osavad naised. Pika laua taga peetakse ka piknikku, selleks tuleb kas endal söögipoolis kaasa võtta või osta kohapeal ja grillida.

“Tamm on kestvuse ja tugevuse sümbol. Tammepuu vägi on eestlasi alati lummanud – kui perre sündis laps või peeti pulmasid, istutati tamm selle mälestuseks,” ütles Otepää vallavanem Kaido Tamberg. “Ootame väga kõiki vallakodanike ja teisigi Sangastesse. Jäta oma jälg – istuta tammepuu Sangaste tammeparki!”

Eraisikud, huviringid, sõpruskonnad, paarid, pered jne saavad istutamiseks tamme tasuta, vajalik on eelregistreerimine Otepää valla kodulehel.

Juriidilised isikud saavad võimaluse toetada Tammepargi rajamist ning soetada tamme eelregistreerides end aadressil Inga.Tikk@otepaa.ee Kes otsustab kohapeal tamme istutamise kasuks, saab seda teha kuniks kaupa jätkub!

Kohale on võimalik saada ühise bussiga marsruudil: Nõuni bussipeatus kell 10:00 – Otepää bussipeatus kell 10:10 -Puka bussipeatus kell 10:30- Keeni bussipeatus kell10:45- Sangaste Tammepark ning tagasi koju liigub buss kell 15:00. Bussisõidusoovist palume märku anda aadressil kultuurikeskused@otepaa.ee või helistada 528 4902 (Merilin Kirbits).

Ettevõtmise korraldavad MTÜ Otepää Kinnaspunkt ja Otepää Kultuurikeskused, toetab Otepää vald ja Valgamaa Partnerluskogu. 2016. kirjutas Sangaste Vallavalitsus projekti, mille kohaselt rajati Sangaste aleviku serva pargiala, kus on nii sportimise kui ka vaba aja veetmise võimalused. Tammed istutataksegi pargialale.
Registreeri ennast istutama.

Monika Otrokova

Samal teemal:

Helen Mihkelson, Janne Soosalu, Jüri puust ja Jana Malõh on kõik tammeistikud välja jaganud, jäänud on ükskens viimane Otti ootav istik Foto Urmas Saard

 

 

 

Sindist algas üleriigiline tammeparkide rajamine (suur pildigalerii)

Hiiu sada tamme Foto Jukko Nooni

 

 

 

EV100 tähistamiseks istutatakse Hiiu saja tamme parki sajas tamm