Sindis hõigatakse rahvast tammesid istutama

Tori vallavalitsus ja Sindi gümnaasium kutsuvad rahvast Sindi linna Ojakalda parki EV 100 juubeli auks tammesid istutama. Rajatav Tammepark on kingitus Tori valla Sindi linna poolt Eesti Vabariigi sajandaks sünnipäevaks.

Tammede istutamise kohad on Ojakalda pargis märgistatud Foto Urmas Saard
Tammede istutamise kohad on Ojakalda pargis märgistatud. Foto: Urmas Saard

[pullquote]Talgutel osalejatele esineb Ott Lepland[/pullquote]Esmane kogunemine leiab aset kell 10.00 Sindi kevadlaada ametlikul avamisel seltsimaja juures, sealt suundutakse kell 11.00 ühisel jalutuskäigul Ojakalda parki.

Istutamise talgud algavad kell 12.00 kümneminutilise piduliku tseremooniaga. Tervitavate sõnavõttudega esinevad Eesti Vabariigi riigisekretär Heiki Loot, EV100 juhtrühma esimees Toomas Kiho ja Tori abivallavanem Priit Ruut. Nemad kolmekesi istutavad ühiselt kolme kohaliku lapsega kolm puud. Järgneb ülejäänud 97 tamme istutamine ja kell 13.00 pakutakse juba kringlit, morssi ja vett. Talgutel osalejatele esineb Ott Lepland.

Istutamisel osalemiseks saavad üksikult tulevad inimesed, perekonnad, asutused, seltsid ja teised kodanike ühendused ennast eelnevalt registreerida kuni 25. aprillini Tori valla kodulehel, samuti aadressil tori@torivald.ee või telefonil 445 1881.

Tammeistikud jagatakse välja Ojakalda pargis, kus on olemas ka vajaminevad tööriistad.

[pullquote]Kalda tee, Pärnu mnt ja Pärnu jõe vahelisel alal, hõlmates suuresti Ojakalda pargi ala[/pullquote]Tammikuks valitud asukoht paikneb Sindi linnas Kalda tee, Pärnu mnt ja Pärnu jõe vahelisel alal, hõlmates suuresti Ojakalda pargi ala. Koht on looduskaunis, mitmekesise loodus- ja inimtekkelise maastikuga: läbi ala jooksevad liigendavad kraavid, maapind langeb jõe suunas, on puudesalud, põõsarinne, vahetu kontakt aktiivsema linnastruktuuriga ja väljakujunenud kasutus. Nii vana kui uus kalmistu ning planeeringuga kavandatud kalmistu laiendus koos parkla ja tseremoniaalplatsiga on põlistanud ala kasutuse ja loonud eeldused pargi pidevaks kasutuseks.

Eesti 100 tamme esindustammik istutatakse Tamsallu. Selle paiga teeb eriliseks osalt nii nimemaagia kui ka asukoht ise – Tamsalu paikneb keset Eestit ning võimaldab kasvõi rongiga head ligipääsu rajatavale pargile.

Lisaks kirjeldatud ettevõtmisele ehivad Sindi Avatud Noortekeskuse noored 1. maiks, Sindi linna sünnipäevaks, vana raudteejaama hoone ees kasvava enam kui 100-aastase kodutamme hiiepuule vääriliselt omavalmistatud värviliste pidupäeva soovilipukestega. Lõbusad lipud jäävad kodulinna kaunistama kuni lastekaitsepäevani, 1.juunil.

Urmas Saard

Samal teemal:

Tammelehed Foto Urmas Saard

 

 

 

Sindis Ojakalda parki rajatav tammik on kingitus riigi suurele juubelile